Музика Сала Најновите ES9028PRO DAC DSD Италија Amanero USB Модул XLR Рамнотежа Аудио Декодер HiFi PCM384 Засилувач
  • Неодамнешно

Музика Сала Најновите ES9028PRO DAC DSD Италија Amanero USB Модул XLR Рамнотежа Аудио Декодер HiFi PCM384 Засилувач

DEN 14280.00
DEN 16800.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Крајната ES9028 PRO DAC DSD АУДИО ДЕКОДЕР Параметри : Италија Amanero USB DAC, Поддржува PCM384 K / DSD Мајчин поддршка за DSD / Dop XLR избалансирани излез Целосна функција далечински управувач Крајната Оп-засилувачи : OPA1611 A * 4 + LME49990 * 2 Динамички опсег : ≥120d B, нарушување 0.0003% Фреквенција одговор : 20 Hz-20k Hz +/- 0.08 d B Линија излез : РКА излез ниво Single-ended 2.0 Vrms, XLR рамнотежа 4.0 Vrms Алуминиум легура на шасија, големина : W218 × D199 × H60 mm Тежина : 2.5 Kg Влезен Напон : 110 V (115 V) / 220 V (235 V) Bulit-во осум независни dac се користи во два канали, што е еднакво на канал четири dac паралелно излез, висока резолуција, големи динамични и добар звук областа перформанси. Карактеристики : (1) под контрола на mcu, поддршка на копчето за контрола на коаксијален, влакна и USB префрлување, филтер, избор 120 контрола на јачина на звук, исклучување меморија, и со целосна функција далечински управувач.
(2) позлатени РКА влез и излез грло, за да се обезбеди добар пренос перформанси, 25 M опсег на оптички влакна приемник, поддршка 192 K.
(3) сеопфатна надградба 0.1 ппм со висока прецизност температурна компензација активни кристал, независен регулатор на напојување, декодер работа стабилни, подобар квалитет на звукот.
(4) Аналоген излез со користење на еден op amp OPA1611 A * 4 + LME49990 * 2 (Крајната). Увезени сигнал relay претставува заштита коло, на ефективна заштита на вашите омилени засилувач и звучници од влијанието. Со XLR избалансирани излез, можете да се поврзете повеќе high-end засилувач, активни звучници.
(5) целосно затворена О-тип на трансформатор, нула вибрации нула истекување висока ефикасност, брзо обновување rectifier диоди, оригинални Panasonic аудио посветен филтер capacitor, со mellow топол тон.
(6) до 12 групи на напонски регулатор коло модул, ES9028 PRO core напојување со користење LT LT6363.3.3 V * 2 и ASM1117-1.2 V * 2, лево и десно канал независни напојување. НА компанијата индустриски напонски регулатор чип LM317 BT, LM337 BT за op amp да се обезбеди чиста енергија.
(7) црвена WIMA0.1 U за одвојување кондензатори, ELNA аудио посветен electrolytic кондензатори, Siemens, EVOX и други hifi кондензатори. Аналогни дел од колото користење 718 фабрика 0.1% висока прецизност метал филм отпорници.
(8) за напојување МЕИ филтер, ефикасно намалување на електричната мрежа на декодерот пречки. Texas instruments ISO7640 изолација чип, италијанската Amanero модул сигнал и компјутерски пречки ефикасно изолирани. ES9028 PRO дигитален текст поддршка формат :
COAX (коаксијален) : управување со проектен циклус : 16-24bit / 44.1, 48,88.2,96,176.4,192 k Hz, DSD64 / Dop
Се ОДЛУЧАТ (оптички влакна) : управување со проектен циклус : 16-24bit / 44.1, 48,88.2,96,176.4,192 k Hz, DSD64 / Dop
Италија Amanero USB модул :
PCM16-32 BIT44.1,48,88.2,96,176.4,192,352.8,384 k Hz
DSD64 (2.8 M), DSD128 (5.6 М), DSD256 (11.28 М)
USB интерфејс систем за поддршка :
Поддршка WIN XP, WIN7, WIN8, WIN8.1, WIN10. Поддршка Mac OS систем (10.6 или над не треба да се инсталира драјверот), поддршка дел од Андроид мајчин платформа (треба да се купат OTG линија, телефонот излезна струја не е доволно, треба да додадете USB напојување со струја, некои мобилен телефон не е компатибилен).
Овој производ е DAC аудио декодер, не поддржува директни читање У диск, SD картичка и други превозници. Пакетот вклучува : 1× ES9028 PRO DAC 1× Далечински Управувач 1× Кабелот за Напојување
За Нас :
Ние сме посветени да ви ги понудиме најдобрите аудио-визуелна производи по најниска цена за нашите клиенти.

боја:
Без USB Модул, Со USB Модул
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
ES9028pro
Бренд Име:
Nobsound
Максимална Моќност По Канал:
10W
Канали:
2 (2.0)
Тип:
Професионални Засилувач