Нова 2 ПАРЧИЊА НАИМ NAP250 МО D1047 МИНИ Стерео 2 каналот Моќност засилувач заврши одбор
  • Неодамнешно

Нова 2 ПАРЧИЊА НАИМ NAP250 МО D1047 МИНИ Стерео 2 каналот Моќност засилувач заврши одбор

DEN 1055.52

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Вовед :
NAP250 МО верзија на MINI коло дизајн, намалување на должината на PCB жици. Додека, исто така, намалување на влијанието на PCB жици отпор. И пат е изменета верзија.
Во прилог NAP250 МО верзија на оригиналниот модифицирани некои БУБАЧКИ. Така што температурна компензација цевка може да се инсталира со висока моќ цевка во иста топлина мијалник. Така што NAP250 МО може да работи во КЛАСА AB. За да се избегне рос-дисторзија.
Работни параметри :
Влезен напон : DC +/-15 V - DC +/-40 V
Излезна моќност : RMS 80 W 8 R (DC +/- 40 V)
Quiescent тековната препорачува вредност : напонот на цемент отпорник = 1.5 m V-3m V, сегашниот е за 10-20 м-р.
THD + N : 0.001% - 0.03% (20 Hz-20 KHz 5 W 30 W 8 Ohm Аудио Прецизност 2 ТЕСТ)
Answer : ___________________________ NOTE : Ова е завршена одбор за заварување и тестирање OK (ок).
Зачестеност одговор : 20 Hz -0.04 Db, 20 KHz -0.34 Db
15 Hz -0.05 Db, 30 K Hz -52 Db.
Мерни податоци : Аудио Прецизност 2 ТЕСТ

Максимална Моќност По Канал:
80W
Пакет:
Yes
Бренд Име:
ASYPDZSW
Број На Модел На:
NAP250 МО
Канали:
2 (2.0)