Џеб Куче Печ Животни Миленичиња 3D Везови Парчиња Облека Ткаенини Налепници Железо На Симпатична Куче Applique За Фармерки DIY Applique Значка
  • Неодамнешно

Џеб Куче Печ Животни Миленичиња 3D Везови Парчиња Облека Ткаенини Налепници Железо На Симпатична Куче Applique За Фармерки DIY Applique Значка

DEN 141.00
DEN 169.92

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

modname=ckeditor
Џеб Куче Печ Животни Миленичиња 3 D Везови Парчиња Облека Ткаенини Налепници Железо На Симпатична Куче Applique За Фармерки DIY Applique Значка
Карактеристики :
Производ Серија : Креативна Облека Закрпи
Истакнува : Еко-Пријателски, Уметноста на рекреација Креативни Декоративни, DIY Креативни Рачно изработени
Е применливо : се Користи за да се субвенционира дупка на Облека, Торби за Чевли, Креативни Везени Декоративни
Speciifcations :
Име На Производ : Везени Закрпи Џеб Куче
Техника : Везени
Стил : Железо за/ да се Шие на
Боја Семејство : Како што е прикажано како слика
Закрпи Големина На :
A : за 7.4 cm x 6.2 cm
Б : за 7cm x 6cm
C : за 7,6 cm x 6cm
Испорака Количина : 1 buc
Пакетот вклучува : 1 x Печ
Пакување Метод : НЕ за продажба на Мало Поле. Спакувани Безбедно користење Бисер филм торба.
Како да го користите :
(1) Земете вез закрпи и панталони(облека/торби/капи/други занает) која ќе се пеглаат на.Подготви железо.
(2) се Исчисти дел што се случува да се пеглаат на.Стави парче на десната страна. Стави ја страната со топлина печат поддршка директно на панталони.За да се спречи горат, може да се стави малку влажни светло-обоени тенка памучна крпа мат на тоа.
(3) предложените температура : околу 150 степени centigrade, ве молиме да се прилагоди на температурата според посебни ткаенини, парчиња со sequins мора да бидат покриени. Железо печ на сила назад и напред за околу 15 секунди.
(4) По печ се врти ладно, дали таа е фиксна цврсто, ако не, обидете се повторно во над истиот начин.
(5) Почитувани, Ако се грижите за тоа крпа закрпи ќе падне после миење неколку пати, се препорачува да се шие неколку конци на работ на крпа ставете по пеглање.
(6) Џемпери, Кожа, Предиво, Мазна или Груба ткаенина која сите ние го препорачуваме за шиење директно!
(7) Надолу облека и кожа облека не може да се користи пеглање метод!!
Љубезно Совет :
Плочка Мерење : ве Молиме овозможи 1-2cm се разликува поради прирачник за мерење, ви Благодариме! (Сите мерења во см и ве молиме имајте во предвид 1cm=0.39 инчи)
Поради светлосни ефекти, се следи светлината, контрастот и сл., може да има и некои мали разлики во тон на боја на слики и вистинскиот објект.
Поради различните пакети на фабрика, секоја серија на производ, пакување, графика и текст ќе бидат малку различни, Внатрешни производи се исти.
Ве молиме Внимателно Прочитајте логистика испорака време и бидете сигурни дека имате доволно Времето на Префрлување, ако имате висок бараат за време на Испорака, ве молиме изберете логистика режим побрзо. Ви благодарам многу за вашето разбирање!

Тип На Производ:
Закрпи
Техника:
Извезена
Број На Модел На:
Симпатична куче
Функција:
3D,рачно изработени,Еко-Пријателски
Стил:
Железо-На
Големина:
According to actual size
Шема:
Куче
боја:
А,Б,Ц
Големина:
A
Применливи Опсегот:
облека