Пегла На Закрпи За Облека, Железо На Appliques За Облека Sequined Dragonfly Налепници За Облека DIY Значки за Шиење Снабдувач
  • Неодамнешно

Пегла На Закрпи За Облека, Железо На Appliques За Облека Sequined Dragonfly Налепници За Облека DIY Значки за Шиење Снабдувач

DEN 163.00
DEN 191.52

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Печ се лепило на грбот,тоа би можело да биде железо или пораби на платно,
За Железо на Платно,ве Молиме следете го подолу чекор;
1,Пред Железо на платно,ве Молиме да се направи ткаенина и печ чисто и dryly
2,се Стави парче на платно
3,се Покрие со бела памучна ткаенина на далноводи
4,да се Претвори Електрични железо да Памук Опрема,околу 150 степени
5,Железо за 20-30 секунди,потоа почекајте patch да се излади
6,дали таа се држи цврсто,Ако не,ве Молам повторете горните чекор
7,Ако сте загрижени во печ ќе се падне,може да се шие на работ да се зајакне
8,За некои ткаенина која не е погодна за на Железо,како и Крзно, Џемпер,кожа,пребивање; ве Молиме да се шие на
Пегла На Закрпи За Облека, Железо На Appliques За Облека Sequined Dragonfly Налепници За Облека DIY Значки за Шиење Снабдувач
Превозот :
Износот >7 САД Надградба да брод од страна на Epacket Слободно,Друга земја ќе се надополни да брод од страна на Кина Пост Регистрирани Воздух Слободно
Износот > 100 Надградба да брод од Експрес начин Слободно,Fedex,UPS-от,ЕМС...
Цена :
Цената не вклучува царина што зависи од вашата земја политика, ние ќе ги прогласи парцела само за примерок, нема вредност, се обидува да ја избегне царинската должност за вас.
По продажба на услуги :
Ако декорација сте примиле е оштетена од страна на курир и не добиете парцела повеќе од еден месец, pls дозволете ни да знаеме, ние ќе се обидеме потрудиме да ги покријат вашата загуба.
Повратни информации :
Pls ни даде пет ѕвездички повратните информации ако ви се допаѓа нашата декорација. Не остави Негативни повратни информации без да се бара од нас за помош; pls контактирајте со нас прво, ако имате било каков проблем.
Се чувствуваат слободни да не контактирате,ако имате било какви прашања или да бара ^_^

Тип На Производ:
Закрпи
Функција:
3D,рачно изработени,Еко-Пријателски
Стил:
Железо-На
Број На Модел На:
P-170102
Бренд Име:
Свежо Градина
Техника:
Sequined
Големина:
2-15cm
Обликот:
лепенки за облека
Користење на:
пегла на закрпи
Стил:
Sequined Appliques