SLINX Lycra сончање Нуркање Wetsuit мажите долг ракав едно парче сурфање Пливање нуркањето анти-УВ нуркање костум
  • Неодамнешно

SLINX Lycra сончање Нуркање Wetsuit мажите долг ракав едно парче сурфање Пливање нуркањето анти-УВ нуркање костум

DEN 1226.00
DEN 1752.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Ова се нурне одговараат е направен од spandex, која обезбедува сестран биланс на топлина и мобилност за употреба во подводни услови. Совршен за нуркање, нуркањето, сурфањето, пливање и други спортови на вода.
Карактеристики :
Големината не е задолжително : S=Градите 33-35", Половината 27.1-30.7" / M=Градите 34-36", Половината 28.7-32.6 / L=Градите 36-38", Половината 30.3-34.6" / XL=Chest37-39", Половината 31.8-36.6" / XXL=Градите 38-40", Половината 33.4-38.5". Направени форма spandex материјал обезбедува меко и удобно се вклопуваат се чувствуваат. На wetsuit со назад патент дизајниран да овозможи лесен влез и излез.
Уредната линија крои се обезбеди удобност и да се избегне болна триење на кожата.
Високо еластична носат-отпорни, материјал може да се користи за долго време.
Целото Тело покриеност дизајн обезбедува сигурен УВ заштита за да се минимизира изгореници и против студени температури.
Голема bodysuit за мажи и жени, пливање, сурфање, kayaking, нуркање, нуркањето и сите спортови на вода.
Спецификација :
Материјал : Neoprene
Големина : S=Градите 33-35", Половината 27.1-30.7" / M=Градите 34-36", Половината 28.7-32.6 / L=Градите 36-338", Половината 30.3-34.6" / XL=Chest37-39", Половината 31.8-36.6" / XXL=Градите 38-40", Половината 33.4-38.5"(Optional)
Големина на Табела : Големина на Градите Одговараат Должина Половината Укажуваат на тоа Висина Сугерираат Тежина cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен кг кг S 84-89 33-35 128 50.3 69-78 27.1-30.7 163-168 64-66 56-68 123-149 М 88-93 34-36 130 51.1 73-83 28.7-32.6 168-173 66-68 59-72 130-158 L 92-97 36-38 133 52.3 77-88 30.3-34.6 173-178 68-70 63-76 138-167 XL 95-100 37-39 136 53.5 81-93 31.8-36.6 178-183 70-72 67-80 147-176 XXL 99-104 38-40 139.5 54.9 85-98 33.4-38.5 183-188 72-74 72-85 158-187
Пакет Големина : 46 * 40 * 7cm / 18.1 * 15.7 * 2.8 во
Пакет Тежина : 0.9 кг-1.1 kg / 2.0 lb-2.4 lb
Пакет Листата :
1 * Wetsuit
ЗАБЕЛЕШКИ :
1. Оваа облека големина на информации е само за повикување само. Ве молиме проверете над детални мерења за да изберете правилна големина, и им овозможи на 1 - 2cm (0.4" - 0.8") разликите поради прирачник за мерење, ви благодариме.
2. Објектот боја прикажува во сликите може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.

Големина:
S, M, L, XL, XXL
Тип На Објект:
Wetsuits
Спорт Тип:
ПЛИВАЊЕ
Материјал:
Lycra,Neoprene
Шаблон Тип:
Цврста
Бренд Име:
SLINX
Број На Модел На:
нуркање костум
Пол:
Мажи
Одговара:
Одговара точно на големина, заземаат својата нормална големина