Aomily Мини Цвет Силиконски Калап DIY Торта Фондан Украсување Алатки Bakeware Домашно Чоколадо Колачињата Мувла Кујна Печење Алатка
  • Неодамнешно

Aomily Мини Цвет Силиконски Калап DIY Торта Фондан Украсување Алатки Bakeware Домашно Чоколадо Колачињата Мувла Кујна Печење Алатка

DEN 43.00
DEN 71.04

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Спецификации :
Материјал : Храна Одделение Силиконски
Отпорност На Топлина Температура : -40 C~+230 C
Големина на : 7.1*6.3*0.5 cm
Боја : Случајни
Пакет Се Вклучени :
1 x Силиконски Калап
Карактеристики :
- Направен од силикон материјал, невкусна, не-токсични, флексибилни, отпорни на прашина, еднократно, не-стап и лесно да се чисти.
- Погоден за изработка на торта декорација,леб, косата,фондан,желе,подготвува храна,чоколадо и сл.
- Се безбедно да се користи во печки, микробрановите, машина за миење садови, и фрижидер.
- Лесно да се demould и стил променливи.
- Идеален за домашна употреба и за комерцијална употреба.
- Идеален за Свадба,Роденден,Предлог,Годишнина,Матурска,Карневал,Вљубените партија или други прилики.
Силиконски калапи, упатства за користење и мерки на претпазливост :
1) не е во директен контакт со отворен пламен или во близина на извори на топлина (како што се toaster греење цевки), препорачливо е кога ќе се пече, а се става во рерна на средината или горна позиција, одржувајте растојание од најмалку 5см со цевчестите грејни тела;
2) Користење неутрален детергент во машина за миење садови, или во топла вода со нормален сунѓерот за миење, чистење на мувла наопаку и чистење ефект е подобро;
3) ве Молиме да не го користите микробранова печка Јасни копчиња;
4) По печење е завршено, се отстрани за печење, quiescent ладење за околу десет минути, а потоа отпуштете, подобро;
5) Правилно користење начин да се продолжи работниот век на производот.
Напомена :
Ве молиме овозможи 1cm грешка поради прирачник за мерење и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.
Ве молам, разберете дека бои може да постои хроматските аберации како различни поставување на слики.

Бренд Име:
Aomily
Торта Алатки Тип:
Габи,
Материјал:
Силикони
сертификација:
CIQ
Функција:
Еко-Пријателски,Порибено
Број На Модел На:
торта мувла
Непристојни Слика:
No
Сексуално Сугестивна:
No
Тип:
Торта Алатки