Jingdezhen Кина Керамички Teapot висока температура отпорни гроздобер чај тенџере Ладна Вода Литургија голем капацитет порцелански teapot
  • Неодамнешно

Jingdezhen Кина Керамички Teapot висока температура отпорни гроздобер чај тенџере Ладна Вода Литургија голем капацитет порцелански teapot

DEN 2279.00
DEN 2884.80

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

[Место на Потекло] : Jingdezhen, Jiangxi [Материјал] : Керамички 2 L големина : големо тенџере околу 15cm висока (без рачка) за 13.5 см во дијаметар (без spout) со spout 20cm 2.2 l димензии : висина за 17cm (без рачка) со дијаметар од околу 15cm (без spout) со spout 20cm капацитет од околу 2200ml 3.6 литри димензии : висина на 27cm дијаметар на тенџерето тело 16.5 cm без висина 20cm дијаметар околу 16cm. Специфични во вид преовладува. Црвениот цвет тенџере е пократок, но дијаметар на bellies е релативно голема, и вистинскиот капацитет е околу 3,600 ml.

Материјал:
порцелански
Бренд Име:
tcup
Потекло:
Кина Копното
Капацитет:
Над 2.0 L
Чај Садови Занает:
Глазура Во Боја,Рачно Изработени
Стил:
кинески стил
Употреба:
Ладна Вода Литургија
Тип Број:
Tcup-PinjueQijiandian002