Fuan Акрилик Бендер Channel Писмо топла виткање машина 3D Светлосен знак Arc/Агол Форма Бендер
  • Неодамнешно

Fuan Акрилик Бендер Channel Писмо топла виткање машина 3D Светлосен знак Arc/Агол Форма Бендер

DEN 1655.00
DEN 2121.60

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


1 * пар од акрил бендер
A-модел лак обликувањето уред и агол обликувањето уред се идеални за правење знаци за користење на материјали како што се акрил. Овие два уреди се базира на претходната генерација на топла свиткување tools, и тие сте биле реновиран и надградена со PTC греење компоненти за да се обезбеди безбедност, подобро греење ефикасност со помалку потрошувачка на енергија, побрзо греење-up, подолг сервисен живот. Греење температурата е автоматски контролирани, заштеда на проблеми на вртење било термостати, така е многу лесен за употреба. На топлина-спроводливост алуминиум панели гаранција дури и стабилно греење и за обработени материјали, обезбедување правилно контакт помеѓу материјали и греење плочи. Пластични материјали во дебелина од 1,5 mm—4mm можат да бидат обработени со уреди, препуштајќи надвор не пуши или vapors на сите додека загреан и омекнат многу брзо. Греење, плочи биле подложени на оксидација третман, и не добиете леплива со материјали преработени. Уредите исто така функција едноставен и лесен-за-користење дизајн, со топлина-доказ ABS да се направи надворешниот случај. На bottoms, рабовите на греење делови и греење плочи се рамни и дури, па уреди може директно процес лист материјали со максимална ширина на речиси 100mm.


сертификација:
CE
Број На Модел На:
SYArcBd2001
Бренд Име:
FA
Автоматизација:
упатство
Материјал / Метал Обработени:
акрилик, Plexiglass ПВЦ Пластика, ABS PP
суровини:
алуминиумски панел
моќност:
Електричен
Машина тип:
топла виткање машина
Дополнителни Услуги:
акрилик виткање
Влезен Напон:
100-240V
Лак обликувањето уред моќ:
60W
Агол обликувањето уред моќ:
60W
Греење панел температура:
200°C±5%
Греење времето потребно за лачно:
околу 9 дик(2.5 mm дебелина, температура 20 Centigrade)
Греење времето потребно за агол :
околу 3 sec(2.5 mm дебелина, температура 20 Centigrade)
Лак за греење панел големина:
100mmX50mmX2
Агол греење панел големина:
100mmX2.5mmX2
Погоден за:
дебелина од 1,5-4mm
Употреба:
акрилик виткање