Нов Комплет 180W Автомобил 9004 HB1 2 Генерација CSP ZES Новиот Компактен Комбо LED Светилки Висока/Натопена Зрак Возење Магла Грешка Слободни
  • Неодамнешно

Нов Комплет 180W Автомобил 9004 HB1 2 Генерација CSP ZES Новиот Компактен Комбо LED Светилки Висока/Натопена Зрак Возење Магла Грешка Слободни

DEN 2150.00
DEN 2688.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Нови 180 W Автомобил 9004 HB1 2 Генерација CSP ZES Новиот Компактен Комбо LED Светилки Висока/Натопена Зрак Возење Магла Грешка Слободни
2 Години Гаранција
Нови Arrval! 360 Степени Сјај!
Спецификации : 1. Компатибилен со : 9004
2. Напон : DC 9 V-36 V
3. Лумен : 18000 LM/kit (9000 LM/сијалица)
4. Светлината Моќ : 180 W/kit (90 W/сијалица)
5. ИП Стапка : IP67
6. LED type : 4-Двострано LED Сијалица ,Секоја Сијалица Вкупно имаат 20 PCS CSP LED Чипови
7. Температура на бојата : 6000 K Белата
8. Топлина Дисипација теоретска настава : Топлинска Цевка Технологија + Алуминиумски Heatsink + Вграден Вентилатор
Инсталирање На Претпазливост :
1. Како безбедност на претпазливост, бидете сигурни дека автомобилот има време да се излади правилно пред да го започнете процесот на инсталација.
2. Стави на возило во парк или осигурете се дека е безбедно во опрема.
3. Бидете сигурни дека за да имаат палење исклучен и копчињата се отстранети.
4. Бидете внимателни за да избегнете изгореници, особено кога вклучување или исклучување на возила осветлување.
5. Бидете внимателни за да се избегне дробење или сечење на светилки. Исто така, бидете сигурни да не допре светилки со прсти, затоа што тоа ќе предизвика впивање.
6. Целосно да се испита врската на контактни точки, пристаништа и жици, како погрешни конекции може да предизвика осветлување проблеми.
7. Бидете сигурни дека на крајот на крушка да не дојде во контакт со внатрешната светлина штит на светлата кога прилагодување на сијалицата.
1.Нашата цел е да бидете сигурни дека сте среќни клиент и пријатен шопинг со нас. 2.Ако сте задоволни со купување и нашата вкупна услуга, ве молиме оставете ни 5 ѕвезди повратни информации, и ние ќе го прават истото за вас. 3.Ако не сте задоволни со купувањето на било кој начин, ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем.
Ние разбираме дека се однесува и фрустрации можеби ќе мора, и ќе се обиде нашите најдобри за решавање на проблемите. 4.Не двоумете се да не контактирате во секое време, пред и по купувањето, ние сме посветени на вашиот 100% задоволството на клиентите.
1.Ние обезбедуваме 12 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот). Додатоци доаѓаат со 3-месечен гарантен.
2. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период (и во оригиналното пакување, ако е можно). Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број. Ние Не Го Поправи Или Да Го Замени Предмети Со An Expired Гаранција. 3.Купувачот треба да се плати превозот надомест за враќање во секоја ситуација, освен нашите грешки. Ние нема да бидат одговорни за купувачот било какви штети и загуба над цел износ дека купувачот има вистински платената нас
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.

Емитуваат Боја:
6000K Ладно Бела
Тип Socket:
9004/HB1 Hi/Lo
Тип На Објект:
Извори На Светло
Wattage:
180W/PAIR
Температура На Боја:
6000K
Извор На Светлина:
LED
Автомобил модел:
За Сите автомобили
Лер Зрак Тип:
место
Автомобил Марка:
Сите Автомобили
Напон:
12V
Бренд Име:
Yadasatuna
Чип Собранието Тип:
CSP