Висока Моќност Светлина Коси Сијалица 30W 6SMD 1156 1157 H1 H3 H4 H7 H8 Автомобил LED рефлектор купот на магла светилка 12v
  • Неодамнешно

Висока Моќност Светлина Коси Сијалица 30W 6SMD 1156 1157 H1 H3 H4 H7 H8 Автомобил LED рефлектор купот на магла светилка 12v

DEN 646.08

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Висока Моќност Коси Сијалица 30 W 6 SMD 1156 1157 H1 H3 H4 H7 H8 Автомобил LED рефлектор купот на магла светилка Пак Сигнал Обратна Светлина 12v
Карактеристики :
Бренд нови, високо квалитетни и лесно да се инсталира
Нова LED технологија ја намалува потрошувачката на енергија од 40 степен до 80% степен.
Со метал домување, што ги прави сијалица работа во ниска топлина.
Широк опсег на напон, интелигентни постојан струја диск, IC
Висока термичка спроводливост, алуминиум и исклучителен естетски
За менување на фарови, светилки drl светла за магла, итн.
ЛЕР :
Чип тип : XBD
Чип број : 6
Боја : бела
Приклучок тип : H1, H3, H4, H7, H8, 1156, 1157
Напон : 12 V
Моќност : 30 W
Температура на бојата : 6500 K
Прозрачна флукс : 750 LM
Животниот век : 50000 часа
Аголот на осветлување : 360 степени
Материјал : Алуминиум
Пакет Содржина :
1x LED Светилки

Тип Socket:
1157, H8, H1, 1156, H3, H7, H4
Тип На Објект:
Извори На Светло
Бренд Име:
Siweex
Чип Собранието Тип:
SMD
Температура На Боја:
5800K
Лер Зрак Тип:
Комбо
Извор На Светлина:
LED
Автомобил Марка:
генерички
Напон:
12V
Wattage:
30W
Автомобил модел:
1156,H4,H7,H8,H1,H3,1157