Arashi 1 Пар За DUCATI SS СУПЕРСПОРТ ЈУНИОР 400 1992 1993 1994 1995 1996 1997 CNC Лебди Предни Сопирачки Дискови Сопирачки Rotors
  • Неодамнешно

Arashi 1 Пар За DUCATI SS СУПЕРСПОРТ ЈУНИОР 400 1992 1993 1994 1995 1996 1997 CNC Лебди Предни Сопирачки Дискови Сопирачки Rotors

DEN 8208.00
DEN 9119.52

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Добредојдовте На Arashi Официјалната Продавница
Карактеристики: -Пред летачкиот диск rotors се изградени од 420 нерѓосувачки челик,
со 6061-T6 Алуминиум центар центар за помалку тежина. -Формата на дискот обезбедува добри дисипација на топлина под силно сопирање сесии,
намалување на кочница исчезнат, минимизирање warping,како и обезбедување на роторот долговечност. -На дупчиња роторот обезбедува вода и кал се разделија брзо при сопирање.
Само летачкиот диск роторот презентирани од Страна на "Arashi".
Спецификација : Бренд:ARASHI Состојба:100% Сосема Нов Материјал:
Сопирање Област : 420 Нерѓосувачки Челик
Превозникот Материјал : 6061-T6 Алуминиум Стил:Бран Лебди:Лебди Бои : Сребрена&Црна,Сребро&Злато Компатибилен : За DUCATI SS СУПЕРСПОРТ ЈУНИОР 400 1992 1993 1994 1995 1996 1997 Пакет се Вклучени: 2x Arashi Предни Сопирачки Дискови Rotors(Лево и Право)
Љубезно Потсетник: Оставете порака за да ни кажете вашиот мотор модел и година за comfirmation. Се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања;Arashi ќе се обиде најдобро да се реши проблемот за вас! Исто Така Одговара За :
За DUCATI
ПОМЛАД СП
350
91-93
ПРЕД - L
ЧУДОВИШТЕ
400
94-99
ПРЕД - L
ЧУДОВИШТЕ
400
01-06
ПРЕД - L
СВ СУПЕРСПОРТ
400
92-97
ПРЕД - L
СВ СУПЕРСПОРТ ЈУНИОР
400
92-97
ПРЕД - L / R
ЧУДОВИШТЕ
600
94-02
ПРЕД - L
СВ СУПЕРСПОРТ
600
94-00
ПРЕД - L
ЧУДОВИШТЕ
620
02-05
ПРЕД - L / R
ЧУДОВИШТЕ еден диск
620
05-06
ПРЕД - L
MULTISTRADA еден диск
620
05-06
ПРЕД - L
СПОРТ
620
03-04
ПРЕД - L / R
СВ СУПЕРСПОРТ
620
02-05
ПРЕД - L / R
ЧУДОВИШТЕ
696
08-14
ПРЕД - L / R
ЧУДОВИШТЕ 696 ABS
696
10-14
ПРЕД - L / R
748 BIPOSTO
748
98-02
ПРЕД - L / R
748 Р
748
00
ПРЕД - L / R
748 S
748
99-02
ПРЕД - L / R
748 СП
748
95-97
ПРЕД - L / R
748 СПС
748
98-99
ПРЕД - L / R
ЧУДОВИШТЕ
750
94-01
ПРЕД - L / R
СПОРТ
750
00-02
ПРЕД - L
СВ СУПЕРСПОРТ
750
91-99
ПРЕД - L
СВ СУПЕРСПОРТ
750
00-02
ПРЕД - L / R
ЧУДОВИШТЕ
800
03-04
ПРЕД - L / R
СПОРТ
800
03-04
ПРЕД - L / R
СВ СУПЕРСПОРТ
800
03-05.
ПРЕД - L / R
851 STRADA - СП
851
88-91
ПРЕД - L / R
888 СП
888
90-93
ПРЕД - L / R
888 DESMOQUATTRO
888
93-94
ПРЕД - L / R
ЧУДОВИШТЕ
900
93-04
ПРЕД - L / R
SL 900 SUPERLIGHT
900
91-97
ПРЕД - L / R
СПОРТ
900
02
ПРЕД - L / R
СВ СУПЕРСПОРТ
900
91-02
ПРЕД - L / R
916 BIPOSTO
916
94-98
ПРЕД - L / R
916 СПС
916
97-98
ПРЕД - L / R
ЧУДОВИШТЕ S4
916
01-03
ПРЕД - L / R
ST4
916
98-04
ПРЕД - L / R
ST2
944
97-03
ПРЕД - L / R
ST4 S
996
01-05
ПРЕД - L / R
ST4 S ABS
996
03
ПРЕД - L / R
ЧУДОВИШТЕ S4 R
996
03-06
ПРЕД - L / R
996 BIPOSTO
996
99-01
ПРЕД - L / R
996 S
996
01
ПРЕД - L / R
998 S
998
02-03
ПРЕД - L
998 BIPOSTO
998
02-03
ПРЕД - L / R
GT
1000
06-10
ПРЕД - L / R
GT ТУРИНГ
1000
09
ПРЕД - L / R
ЧУДОВИШТЕ
1000
03-05
ПРЕД - L / R
ЧУДОВИШТЕ S
1000
03-05.
ПРЕД - L / R
ПАВЛЕ SMART ЛЕ
1000
06-07
ПРЕД - L / R
ЧУДОВИШТЕ S2 R
1000
06-07
ПРЕД - L / R
СПОРТ
1000
06-08
ПРЕД - L / R
СПОРТ S
1000
07-09
ПРЕД - L / R
СВ СУПЕРСПОРТ
1000
03-06
ПРЕД - L / R
ST3
1000
04-06
ПРЕД - L / R
ST3 S ABS
1000
06-07
ПРЕД - L / R

Материјал Тип:
AISI 420 &AL 6061-T6
Објектот Тежина:
3.5kg
Специјални Функции:
Еден Пар Диск Сопирачки
Објектот Ширина:
000inch
Година:
1992 1993 1994 1995 1996 1997
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Бренд Име:
ARASHI
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9000
Објектот Дијаметар:
32cm
Motobike Направи:
Ducati
Објектот Должина:
000inch
Име На Модел:
DBS1014W
Објектот Висина:
0.5cm
Модел:
ПОМЛАД 400 1992-1997
Заврши:
Полиран
боја:
Црното Злато
Лебдечки:
Yes