Јапонија STG-80NA челик мрежа тензија метар PROTEC екран тензија метар STG-80NA тензија мерен инструмент
  • Неодамнешно

Јапонија STG-80NA челик мрежа тензија метар PROTEC екран тензија метар STG-80NA тензија мерен инструмент

DEN 40191.00
DEN 45672.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Јапонија STG-80 NA челик мрежа тензија метар PROTEC екран тензија метар тензија мерен инструмент
Јапонија PROTEC STG-80 NA / STG-80 D тензија метар / екранот тензија метар профил Тензија менаџментот е многу важен дел на прецизност екран печатење процес, тензија вредност на поставување со печатење на многу различни услови се промени.Според тоа, големината на мрежата рамка, мрежа (челични) верзија на материјалот, мрежа и печатење На притисок на мастило, на вискозност на мастило, јазот помеѓу нето (челични) и печатени материја, форма на модел (МОДЕЛ), итн. се тесно поврзани со печатење на Екран технологија во исто време, побарувачката е релативно прошири во постојана потрага на висока прецизност, висока густина на екран печатење процес, да се најде на повеќето доследно под условите на точниот тензија вредност (искуство вредност), тогаш стане важен чекор во организација на податоци. Јапонија PROTEC STG-80 NA / STG-80 D тензија метар / екранот тензија мерење на принципот на нето (челични) верзија на врвот на примена на одредена тежина, што резултира со мала количина на раселување (размер), преку инструментот (аналогни или дигитални) за проширување на износот за раселување откривање, прочитајте го мери вредност. Оваа серија на производи, за screen (ЕКРАН) напон на сила или нерамна, и развиена мм и N / cm две мерење начини да се изберат. Јапонија PROTEC STG-80 NA / STG-80 D тензија метар / екранот тензија метар Карактеристики : Тоа е полесно да се измери мали плочи од електронски делови за печатење на екран и боење. Инструмент е универзалната тензија метар дека ги исполнува овие потреби. Зафатнина мерење поле е голем : 0.01 ~ 0.03 mm. Нема да влијае на големината на екранот, широко се користи во големи и мали екран на сила мерење.

Бренд Име:
niusiwen
Дисплеј Тип:
Аналогни
Макс Оптоварување:
1000N