EBOYU(TM) XS809HW-HD-G 2.4 Ghz 2MP Широк Агол Selfie беспилотни Летала Свитлива РК Quadcopter Wifi FPV РК Летало Височина Задржете 3D Flips Ролни
  • Неодамнешно

EBOYU(TM) XS809HW-HD-G 2.4 Ghz 2MP Широк Агол Selfie беспилотни Летала Свитлива РК Quadcopter Wifi FPV РК Летало Височина Задржете 3D Flips Ролни

DEN 2846.00
DEN 3234.72

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


EBOYU(TM) XS809 HW-HD-G 2.4 Ghz 2 MP Широк Агол Selfie беспилотни Летала Свитлива РК Quadcopter Wifi FPV РК Летало Височина Задржете 3 D Flips Ролни
2 MP Широк Агол, HD Камера Верзија
Спецификации :
Главен Материјал : ABS
Мотор тип : Coreless мотор
Камерата пиксели : 2.0 ПРАТЕНИК Широк Агол
Снимањето резолуција : 720 P
Функција : напред/назад, горе/долу, лево/десно, sideward лет, лебди, 3 D flips, H/L брзина, без глава режим, Wifi FPV, фото земање, снимање на видео
Контролор На Владата : 2 Режим
Далечински растојание : Околу 100
Време на полнење : За 60mins
Летање време : Околу 10 минути
Quadcopter батерија : 3.7 V/900m Ah Li Po батеријата
Батеријата димензија : 74*31*11mm
Предавателот батерија : 3*АА Батерии(не се вклучени)
Објектот димензии :
Ширевте : 32.5*32.5*6cm/12.8*12.8*2.4 во
Укината : 18*13*6cm/7*5.1*2.4 во
Објектот тежина : 12g
Пакет Се Вклучени :
1 * РК Quadcopter
1 * Предавател (Режим 2)
1 * 3.7 V 900m Ah Li-po Батерија
2 * Пар Резервни Пропелери
1 * USB Полнач
4 * Елиса Guard
1 * Шрафцигер
1 * Англиски Упатство
Топло Совети :
Авионот не е отпорен на несреќата. Внимание треба да се посвети на секој лет, поради една несреќа може да предизвика производ оштетени.
Кога авионот паѓа, ќе треба да го притисни на гас на дното веднаш во случај на моторни блокирани и изгорени.
Мобилниот телефон на екранот се прикажува во реално време слика сценарија. Телефонот се прикажани на сликата е само за ефект, не се вклучени во пакет.
Внимателно да го прочитате упатството пред секоја употреба, ако сте почетник, препорачливо е да биде помогната од страна на искусен возрасни.
Оваа quadcopter е опремен со coreless мотори, континуирана работа со различни батерии не се предлага.
Претпазливост за батеријата :
Не над-бесплатно, или над-испуштање на батерии.
Не го стави крај на висока температура состојба.
Не фрли во оган.
Не фрли во вода.

боја:
Стандард, плус 1 батеријата, плус 2 батерии, плус 3 батерии
Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Далечински Управувач,Модел
Воздушна Фотографија:
No
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Предупредување:
Не се погодни за под 8 години
Возраст Опсег:
> 14 години,> 8 години,> 6 години,Grownups
Пакетот Вклучува:
USB Кабел,Полнач,Оригинална Кутија,Камера,Оперативни Инструкции,Батериите,Далечински Контролер
Моторни:
Четка Мотор
Материјал:
Пластика,Гума,Метал
Полнење Напон:
3.7 V/900mAh LiPo батеријата
Бренд Име:
SH
Бар-кодот:
No
Акција Време:
8-12 мин
Приклучоци Тип:
USB
Далечински Растојание:
околу 100
Контрола На Канали:
4 Канали
Контролор На Владата:
MODE2
Контролор На Батеријата:
3*АА Батерии(не се вклучени)
Број На Модел На:
XS809HW-HD-G
сертификација:
CE
Време На Полнење:
За 60mins
Извор На Енергија:
Електричен
Далечинска Контрола:
Yes
Гаранција:
Фабриката Гаранција
CE:
Тип
Димензии:
18*13*6cm/7*5.1*2.4 во