AULEEZE Крстот Дизајн Природни Sapphire Свадба Бенд 18K Цврсти Бели Златен Појавување Прстени За Жените Злато скапоцен камен Прстен парична Казна Накит
  • Неодамнешно

AULEEZE Крстот Дизајн Природни Sapphire Свадба Бенд 18K Цврсти Бели Златен Појавување Прстени За Жените Злато скапоцен камен Прстен парична Казна Накит

DEN 11760.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


AULEEZE Накит : Ние сме професионални накит производителот, кој има 21 години искуство во накит производство. Ние веруваме дека најдобрите работи се донесуваат со рака. Во AULEEZE, нашата мисија е преку стручни упатства и обука, за да ви обезбеди најдобар квалитет на лабава дијаманти и највредните накит, јасно до вашиот сомнение се чувствуваат слободни да се оди купи. Нашиот накит е направена со супериорен материјали и прегледани против исклучителни стандарди за квалитет. Ние сме сигурни дека вие нема да најдете повеќе ефективни дијамант или парче накит. Со купување од AULEEZE,вие сте во можност да се отсечени сите на т.н. "Посредник" овозможувајќи ни да се помине заштеда директно на вас. Ова е ние секогаш инсистира да го правите.
Внимание : бидејќи на снимање или да прикажете и други причини, како што се случи со слика боја материјал не е иста како на нешто, ве молиме да ги физички дизајн и боја преовладуваат.
18 K Бело Злато Со Природни Sapphire 18 K Жолто Злато Со Природни Смарагд 18 K Розово Злато Со Природен Рубин
Секој дијамант е чудо од времето и местото и шанса. Како снегулки, не две, се токму така. ГИА создал прво, и сега глобално прифатените стандарди за опишување на дијаманти : Боја, Јасност, се Сече, и Карат Тежина. Денес, 4 Cs на Дијамант Квалитетот е универзален метод за оценување на квалитетот на било каква дијамант, насекаде во светот.
Дијамант Боја :
На боја дијамант оценување на повеќето гем-квалитет на дијаманти е врз основа на отсуство на боја. Дијамант D-за-Z боја-скала на оценување е индустријата е најшироко прифатен систем на оценување. Боја одделение на D е на највисоко можно, а Z е најниска цена. Многу од овие боја разлики се толку суптилни дека тие се невидливи за необучени око; сепак, овие разлики се направи многу голема разлика во дијамант квалитет и цена.
AULEEZE само продаде дијамант боја H или повисока оцена.
Дијамант Јасност :
Нема две дијамантите се слично. Дијамант повеќето главни карактеристики се нејзините содржини, знаци кои често се невидливи за голо око. Но ова и не влијае на дијамант е убавината во секој discernible начин. Дијамант категоризираат како внатрешно беспрекорна нема да има содржини, но овој е исклучително ретки.
Дијамант Намалување На :
Повеќето дијамант експерти се согласуваат дека намалување е најважната на 4 Cs. Намалување над сè друго го прави дијамант брилијантен и искра. И на сите дијамант 4 Cs, тоа е комплексни технички тешко да се анализира.
Дијамант Карат Тежина :
Дијамант карат тежина е мерка за тоа колку дијамант тежи. Запомнете дека карат тежина и скапоцен камен големината не секогаш противвредност во тој скапоцен камен големина е, исто така, е во функција на камења пропорции како и на телесната тежина.
Зошто Побара Производ Сертификат?
Куќи имаат дела. Возила имаат наслови и регистрација. Тоа има смисла само што ќе имаат слична документација за нешто како скапоцени како вашиот дијамант купување.
Дијамант сертификат, исто така, повика на дијамант оценување извештај, дијамант досие, или дијамант квалитет документ е извештај создадени од тимот на gemologists.

Прстен Големина:
4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10, 10.25, 10.5, 10.75, 11, 11.25, 11.5, 11.75, 12
Гем Боја:
Жолто Злато Смарагд, Розово Злато Рубин, Бело Злато Sapphire
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Сертификат Број:
6616741591
Стил:
Симпатична/Романтичен
Број На Модел На:
AUR070-18k
Пол:
Жените
Бренд Име:
AULEEZE
Обликотшема:
Цвет
Метал Печат:
18k
Поставување Тип:
Prong поставување
Страна Камен:
Никој
Метали Тип:
Бело Злато
is_customized:
Yes
Повод:
Годишнина
Главниот Камен:
Sapphire
Прстени Тип:
Свадба Бендови
CertificateType:
GDTC
прстен тежина:
За 1.25 g
Камен Тип:
Sapphire/ Смарагд/ Ruby
Камен Вкупно Карат Тежина:
0.2 cttw
Подарок за:
Мајка/Жена/Свршеница/Девојка/Ќерка/Женски Frie
Occassion:
Годишнината/Дневно/ Свадбена/Подарок/Партија