1Pcs Коленото се Подготвуваат Коленото Поддршка Patella Рака Patella Стабилизатор за Кошарка/Фудбал, Тенис/Одбојка, Трчање, Болка
  • Неодамнешно

1Pcs Коленото се Подготвуваат Коленото Поддршка Patella Рака Patella Стабилизатор за Кошарка/Фудбал, Тенис/Одбојка, Трчање, Болка

DEN 239.52

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


КВАЛИТЕТ на ТКАЕНИНА ( Дише, Мека, Трајни ) : Однадвор, користи Уникатен перфорирани и porous LYCRA ткаенина, супер дише. Внатрешно, го користи ултра-меки и лесни потење, ткаенина, и одбива да спарно. Дури и во топло лето, тоа може да ви обезбеди со удобно и дише заштита.
СУПЕРИОРЕН ДИЗАЈН: Направени со висок квалитет на лесни и меки neoprene и двојно силна еластични гумена цевка, помагајќи им да ги поддржи и да обезбеди patella, како и подобрување на шок апсорпција, compressive сила и отпорност. Тоа е дише, не-иритирачки и пот-абсорбента.
ДИШЕ&SOFT&ТРАЈНИ : Оваа двојна акција petella коленото рака е многу поудобно,како на целата територија на коленото е слободен во средината,но прекрасно е поддржано над и под капа на коленото.Многу поефикасна.Што е уште поважно,може да се прилагоди врвот и на дното.Tcare Patella коленото заграда е дише, не-иритирачки и пот-абсорбента.
ЦЕЛОСНО ПРИЛАГОДЛИВИ ( Двојно прилагодливи јамка) - Прилагодливи и прилагодливи за да се се обезбеди соодветна тесни компресија на вашиот коленото, ја ублажуваат болката, и да останат безбедни, но не влијае на вашата флексибилност.
Коленото на Рака се препорачува за :
Артритис, Bursitis, Chondromalacia, Скокач е Коленото, Osgood-Schlatter е Болест, Patellofemoral Синдром, Iliotibial Бенд Синдром, Тркач е Коленото, Subluxating забиваат во колената, Patellar Tendonitis, Неусогласеност на Quadriceps.
ФУНКЦИЈА :
- Минимизирање на ризикот од : Patella вирус, Chondromalacia на Patella, Patella Tendonitis, Воспаление.
- Направен од високо-квалитетни материјали. Таа се фокусира на здив-способност и издржливост.
Како да се Носат : Коленото ремени мора да се чуваат во строга да се стави мал притисок на коленото. Секој има различни стегање дека ќе работи за нив. Дали некои експериментираат да се најде тоа како најдобро да останете живи и здрави!
Големина на :
М : одговара за колено периметар помалку од 72cm/28inch
L : одговара за колено периметар помалку од 52cm/20inch
Пакет :
1 Pcs * Коленото Patella Рака

Големина:
M, L
Тип На Објект:
Протези & Поддржува
Ефект:
Коска Нега
Бренд Име:
Tcare
Материјал:
Не-плетени
Број На Модел На:
[email protected]