CE Сертификат Топла Продажба Компјутеризирана Сериски Број за Означување на Летање Ласерски Означување на Машина
  • Неодамнешно

CE Сертификат Топла Продажба Компјутеризирана Сериски Број за Означување на Летање Ласерски Означување на Машина

DEN 192000.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

CE Сертификат Топла Продажба Компјутеризирана Сериски Број за Означување на Летање Ласерски Означување на Машина
Влакна ласерски означување машина е најсигурен ласерски означување машина модели на пазарот и, исто така, мејнстрим ласерски означување машина на светот. Со ладење начин на воздухот за ладење и заштита коло, што се избегнува дефект на YAG или phlx ласерски означување машина може да го оштети уредот. Со предностите на самото Место мали, висока прецизност, брз означување на брзина, тоа saftisfys сите видови на hyperfine и високо-брзина на одбележувањето барања.Во исто време,тоа е речиси и да нема ограничување на материјал.
Разликата помеѓу лет означување машина и ласерски означување на машина која е само да се стационарни објекти означување е : Производи тек постојано на линија за производство во процесот на кодирање врежани,а со тоа во голема мера се подобрување на ефикасноста на производството за да се направи ласерски означување машина се исполнат барањата на индустриското производство.
Вовед
Моќност 20w/30w
Ласерска бранова должина
1064nm
Повторување фреквенција
20-80 KHZ
TEMOO Gaussian зрак
По повод одбележувањето опсег
100*100mm 200*200mm 300*300мм
По повод одбележувањето длабочина
≤0.4 mm
По повод одбележувањето брзина
≤10000mm/s
Минимална linewidth
0.01 mm
Минимална карактер
0.15 mm
Повторете ја точноста
±0.002
Напојување
220 V/50 Hz
Потрошувачка на енергија
500 W
Dmension
600mm*900mm*1300мм
Вкупната тежина
За 50kg
Оперативен систем
Win7 32bit
Ладење начин
Вграден - во воздух за ладење
Контрола интерфејс
Стандарден USB
Формат на датотека
Сите ликови/ фонтови на WINDOWS оперативен систем
Ласерски уред тип
Импулс влакна ласерски уред
Конфигурациски Детали
Апликации
На влакна ласерски означување машина е главно се применуваат на метали и на некои не - метали материјал, специјално дизајнирани за индустриски кои имаат високи барања во длабочина, мазност и финост, како што се санитарија, медицински апарат, очила, часовници, рачни часовници, автомобилски делови, пластика, хартија, електронски хардвер др.
compamy информации
Сертификати
контактирајте со нас whatsapp : +8618571942970 wechart : gxh15271845889 Тина

Тип На Објект:
Придушници
Баласт:
Електромагнетни
Фактор На Моќност Надомест:
Активни
Исти Цевка:
T5
Број На Модел На:
BCX-CA20
Карактеристики:
ласерската опрема
Гаранција:
2 години