LED Преносни светлина Кампување Latern Батерија Поплава Светилка Водоотпорен Работи Светлина за Кампување Итни Затворен&Отворено
  • Неодамнешно

LED Преносни светлина Кампување Latern Батерија Поплава Светилка Водоотпорен Работи Светлина за Кампување Итни Затворен&Отворено

DEN 1195.20

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Опис На Производот
Спецификација :
1) извор на Светлина : Epistar LED чип,100-110 LM/W
2) време на Полнење : 3 часа
3) време на Извршување : 3 W 32hours ,5 W 16hours, 10 W 8hours
4) Безжични и пренослив
5) Батерија : 7.4 V/4000m Ah Литиум полимер батерија
6) AC/DC адаптер : 100 V-240 V 12 V 1000m A Автомобил приклучокот на полначот : 12 V 1000m A
7) Со индикатор за полнење,кога на полнење,индикаторот ќе флеш црвена и зелена. Кога целосно наполнета,индикаторот led ќе се претвори во зелена.
8) Со полнење заштита и празнење заштита
9) работи во постојан струја
10) IP65
11)Боја температура : Чиста бела : 6000-6500k 12)Зрак агол : 90*90degree
Warr anty : 3 години CE, ROHS сертификат :
ВИСТИНСКИ фотографии :
НАШАТА ФАБРИКА :
Адаптер приклучок спецификација е задолжително
Примена :
1.дома,магацин,фабрика,и работилници 2.сала за состаноци,изложбена сала 3.Автопатот за патарина станица и гас место; 3.Gymnasion и супермаркети итн.
можете да се меша цел за она што сакате во нашата продавница ,
Ние, исто така, направи ОЕМ или ODM цел.

Wattage:
5W, 3W, 10W
Тип На Објект:
Преносни Фенери
Тип На Батерија:
Литиум Јонска
Е Батерии Се Потребни:
No
Извор На Енергија:
Батерија
сертификација:
CE,PSE,RoHS,EMC,CCC
Број На Модел На:
ХЛ-FR10A
Тело Материјал:
Алуминиум
Карактеристики:
Преносни
Осветлување Период (h):
>12
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Гаранција:
3Years
Употреба:
логорување на отворено