AC220V RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Приемник & 2*Предаватели Со Копче за Светло Пумпа за Вода Електрична Машина
  • Неодамнешно

AC220V RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Приемник & 2*Предаватели Со Копче за Светло Пумпа за Вода Електрична Машина

DEN 801.00
DEN 889.44

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Примена :
Нашите производи се широко се користат во ( далечински управувач прекинувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, ) безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи.
AC220 V RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Приемник & 2*Предаватели Со Копче за Светло Пумпа за Вода Електрична Машина
Пакување листа :
1x Приемник
2x Предавател (за Батеријата не се вклучуваат)
Забелешка : ако имате примерок може да се прилагоди,според вашите барања.
Спецификација :
1.Предавателот
Копчиња : 1 Копче
Работен Напон : DC12 V
Оперативен фреквенција : 315/433 MHz ( Default 315mhz)
Далечински Управувач Растојание : 20-1000m Кодирај : Фиксиран код, со лемење или EV1527 кодот
2.Примачот
Работен Напон : AC220 V
Канал : 1 CH
Декодирање : Учење код (бутване/Не-Latched .интер-заклучување/Latched )
Излезна Струја : 10 A
Примачот на Осетливост : -105d Bm
Работна температура : -10 "C - +60" C
Излез начин : Еден Toggle Latched Прилагодливи
Големина : 35*32*17mm
Работа/излез начин :
Бутване/Не-Latched : Притиснете едно копче Работи /НА. Олабави вашиот прст на истото копче Стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач.
Авто -заклучување/Self-Latched : Притиснете едно копче за едно време работи/НА. Притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач.
Интер-заклучување /Latched : притиснете едно копче работи/НА ,притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ . ( еден channel switch треба 2 копчиња за далечинска контрола
Метод на учење : Притиснете го учење копчето за 3 секунди, индикаторот light off .потоа ќе притиснете некое копчиња на далечинскиот управувач за да предавател сигнал . тоа значи учење успешно кога индикаторот флеш 3 пати додека на индикатор светлото. Отстрани код : Притиснете го учење копчето за за околу 8 секунди , индикаторот го вклучите за да го исклучите за да on , тоа значи информации кои ви се задржи се отстранети успешно . Ве молиме забележете дека :
Тука е 1*1 CH и 2*1 копче на далечинскиот управувач. Можете да изберете сите работи начин на кој можете да изберете, ќе мора подобро да изберат Бутване или авто-заклучување, па сите копчиња се користи .
Ве молиме да ни кажете што излез државата дали сакате по поставување на цел, или ние ќе брод до вас како стандардна "Еден (бутване)". Тоа може да се промени со Заварување на самото Место од страна на Лемење.
Плаќање :
1.Ние го прифатат плаќање дека aliexpress и третото лице за плаќање.

Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Карактеристики:
220V мини Далечински управувач префрлате
Број На Модел На:
SKU7898
Гаранција:
1
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Далечински Растојание:
20-1000m
Материјал:
Пластични
Фреквенција:
315MHz 433MHz
Канал:
1
работни начин:
Бутване , авто-заклучување и интер-lock(Прилагодливи од страна на шапка скокач)
Тип На:
wireles префрлате
тип б:
interruptor
Употреба:
Универзална