50*10leds RGB ПРЕДВОДЕНА Подводни Светлината Водоотпорен Базен Светлина ПРЕДВОДЕНА Подводни за Партија Езерцето + Далечински Управувач
  • Неодамнешно

50*10leds RGB ПРЕДВОДЕНА Подводни Светлината Водоотпорен Базен Светлина ПРЕДВОДЕНА Подводни за Партија Езерцето + Далечински Управувач

DEN 14515.00
DEN 16128.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Цвет во облик на 10pcs led диоди подводни led светло
10 led Боја промена подводните Свадба Партија светлина База Вазна Далечински контролирани подводни Led светло База водоотпорен Свеќа Светилки Свадба Партија Floralytes Декорација ВОДЕШЕ ОРКЕСТАРОТ ФЛОРАЛНИ СВЕТЛА ЗА СВАДБА/Божиќ/Вљубените -Multicolor.
Ова е направено од страна на KITOSUN ,Не ACOLYTE!
Оваа светлина е alos водоотпорен дизајн .. Па тоа не само за на хартија фенери.. Ние, исто така, да ги користите за други апликации. ако сакате да .
*** Далечински Контролирани, Па така , лесно е да го вклучите светлата, Кога сакате да ги користите . Само притисни на копчето.
*** Wireless , 3 AAA Алкална батерија управувана (Повеќе од 24 часа живот) , Нема потреба електронски на сите.. целосно пренослив.
*** Лесно се инсталира. Со виси кука на дното ,може да се обеси со метална кука директно..
*** Супер Светло . 10 Супер светло SMD LED, Овие LED Светла се професионално осветлување извор на светлина. тие се супер светло. Нудат доволно осветлување за било големини хартија фенери. Дури и тоа е 25" . Нема проблем.
*** 16 Статични бои , Со 24keys далечински контролер, можете да изберете 16 differents боја толку лесно . Па тоа може да одговара за било која тема партии. свадби .
***4 Боја Флеш модели , Брзина & Светлината се прилагодливи
1. Има вкупно 13 различни бои за да flash, можете да изберете флеш боја и flash
режим од страна на контролорот.
3. Овие обновливи, подводни LED светла, се водоотпорни и безжични и се
на тој начин совршен за осветлување до вазни, чинии, или каква било вода полнат контејнерите.
Моќност : 3x 1.5 V AAA Батерии( не се вклучени )
Големина : 70x 70x 30ММ
Објектот се содржани :
50x ПРЕДВОДЕНА Подводни светлината
50x Далечински Контролер
50pcs X Подводни LED светло
50 X RGB Далечински Контролер
**вазни, candelabras, 3 AAA алкални батерии НЕ се вклучени **
Карактеристики : 10pcs Супер светло Мулти-Бои SMD LED светла
3 AAA Alkalina батеријата трае повеќе од 8 часа, даде доволно осветлување да било големина на хартија фенери, вазна.
Вклучи/исклучи од далечински контролер. лесно се инсталира , со висат кука на buttom.
Водоотпорен дизајн , Потопна .. Посебен дизајн за да се доказ за тоа да биде водоотпорен .
Големина : D2.8"*H0.9"
Слики :

Емитуваат Боја:
RGB со далечинско
Wattage:
3W
Употреба:
празник
сертификација:
ЕМК,RoHS,CE
Гаранција:
една година
Е Светилки Вклучени:
Yes
Приклучок Тип:
Никој
Приклучете Го Опашка:
No
Должина:
2.8inch
Тип На Батерија:
ААА
Празник Име:
Нова Година е Ден
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
Сува Батеријата
Тело Материјал:
Пластични
Извор На Светлина:
LED Светилки
Осветлување Растојание:
1-5m
Глава Број:
1-19 глава
Број На Модел На:
KS-SB-010M-03
боја:
Јасно
Е dimmable:
Yes
Музика:
Никој
Бренд Име:
KITOSUN
Карактеристики:
подводни Водоотпорен Свадба Партија флорални Вазна светлина централен
База Тип:
no
Напон:
4.5V
LED сијалица Количина:
10pcs Мулти-бои SMD led светла
LED светла боја:
Мулти-бои, може да се меша за да се 16 различни бои
Извор На Енергија:
3AAA Алкални батерии за светлина, CR2032 за далечински контролер
Траење На Батеријата:
Трае повеќе од 8 Часа
Водоотпорен:
да,водоотпорен дизајн
Големина:
2.8 diameter , 1 tall
Виси Кука:
Со Виси кука . лесно се инсталира
Тежина:
Light is 50 grams
Функции:
далечински контролирани ,водоотпорен дизајн.
Апликации:
Наргиле ,Shisha база ,вазни, стакло , хартија фенер светлина.