2 Парчиња / многу Soshine 18650 LiFePO4 Заштитени Батеријата 3.2 V 1800mAh+ Батеријата Случај
  • Неодамнешно

2 Парчиња / многу Soshine 18650 LiFePO4 Заштитени Батеријата 3.2 V 1800mAh+ Батеријата Случај

DEN 524.00
DEN 698.40

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Функција : 1800m Ah 3.2 V 18650 Li Fe PO4 Батерија
Квалитет : 2 парчиња
Капацитет : 1800m Ah
Напон : 3.2 V
Хемија : Li Fe PO4
Континуирано Празнење : 5 A / Пулсот : 3А
Типичен брзо полнење на струјата : 3.6 А до 3.6 V CC/CV
Брзо полнење време : 40 минути
Циклус на животот на 10 C празнење, 100% ДОД : над 1.000 циклуси
Главна Карактеристика :
PCB Заштитени од :
Над задолжен
Со текот на испуштање
Во текот тековната (краток спој)
Висок капацитет со од меморијата ефект.
Краток спој и во текот тековната заштита.
стабилни перформанси, мала внатрешна отпорност.
Во текот празнење може да предизвика штета, овој Trust Fire батерија е PCB заштита одбор може да му помогнат да го продолжи животниот век на батеријата.
Заштита на животната средина.
Широко се користи во LED светилка, велосипед светилка, headlamp и други електронски производи.
Предупредувања :
- Никогаш не наопаку позитивни и негативни.
- Никогаш не поврзувајте позитивните и негативните на батеријата со метал.
- Никогаш не се брод или чувајте ја батеријата заедно со метал како што се hairpin, ѓердан и слично.
- Никогаш не удирајте го фрлаат или го газат на батеријата.
- Никогаш не се фрли на батеријата во вода или пожар; држи го тоа под сува, сивата и кул случаи кога не го користите. Предложените температура за долгорочно складирање е 10 - 45℃.
- Никогаш не користете ја батеријата под силен статички и силно магнетно поле, во спротивно тоа ќе го уништи заштита на уредот.
- Ако батеријата емитуваат чуден мирис, греење, нарушување или се појави било unconventionality во текот на користење, чување или полнење процес, ве молиме да го извади од уредот или да наплатат и да престане да го користи.
- Ако батеријата протекоа, на електролитниот влезе во очите, ве молиме да не се мачкам, се мијат очите со вода и да се испрати во болница.
- Никогаш не се намали во текот на батеријата со ноктите или други работ алатка; остатоци од батеријата треба да му биде вратена на добавувачот и да се постапува од страна на рециклирање станица.
Пакет Тежина : 125 G / 4.41 Унци
Пакет Димензии (L*W*H) : 100*80*40 ММ / 3.94*3.15*1.57 Инчи
2 x Li Fe PO4 18650 Батерии
1 x Батеријата Кутија

Поставете Тип:
Само Батерии
Бренд Име:
Soshine
Номиналниот Капацитет:
1800mAh
Батеријата Број:
2
Тип:
Li-Ion
Пакет:
Пакет 1
Замена На Батеријата:
No
Број На Модел На:
BTY_11G
Големина:
18650