висока фреквенција топол воздух пвц заварување машина/ ПВЦ банер заварчик
  • Неодамнешно

висока фреквенција топол воздух пвц заварување машина/ ПВЦ банер заварчик

DEN 24244.00
DEN 26352.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Welcme да дојде нашата продавница
2017 Нови Топол воздух заеднички Банер заварчик за топење PVC/ PE/ Пластични материјали
(CE сертификација)
Оваа машина се користи за заварување сплит PVC, PE и друг материјал кој може да биде топла топи. користете топол воздух да се топи материјал и заеднички ги заедно. тоа може да се движи само по себе во работата; со сензор во заварчик млазницата, може да контролираат работи температура точно;
Модел : LC-3000 A
LC3000 A е euipped со рачка и црвени ласерски покажувач. Тоа е напредно на troditional модел. Тоа е похумано и посигурен.
Тоа е исто така се користи constand температура techonology. Температурата Флуктуација може да се контролира во рамките ±1℃.
Нејзините греење на елемент е Leister бренд. Improted од Швајцарија. Нејзиниот живот е многу долго, за време на користење на времето, нема потреба замени греење елемент.
ПРИМЕНА :
Автоматско заварување машина е дизајниран да заварување пластични материјали. Автоматско заварување машина може да заварување рекламирање инкџет ткаенина, инкџет крпа,
светлина кутија крпа, дебели ПВЦ платно, решетката ткаенина, церада и други PVC, PE, DHPE, ПЕНП, ЕВА, Pp пластични материјали кои може да биде жешко се стопи. Тоа е мала,
светлина и лесно да се работи. Тој е опремен со температура повратни информации сензор. На сензорот секогаш може да следење на температурата на вентил за да се задржи
постојана температура. Тој користи напредни ПИД контрола на технологијата и прилагодување на моќ да направи температура повеќе постојано автоматски, на флуктуација е во рок од 5 степени. Оваа функција може да се направи на заварување резултат посилни. Тоа исто така може да се избегне какво истекување. Оваа машина е посоодветна за да ја премотате заварување
на голем покриви。
ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ
ОБЈЕКТОТ
ПАРАМЕТАР
Напон 110 V-260 V/220/230 V
Фреквенција
50-60 Hz
Целата Моќ
800-1600 W
Волумен на воздух
21m⊃3;/h
Воздушен притисок
3000 Pa
Температурата опсег
20-500 ℃
Заварување брзина
0.8-10 m/min
Заварување дебелина
0.2-1mm
Најголемата ширина заварување
3-4cm
Нето тежина
16 Kg
Надворешни димензии
485 x 285 x 280 mm
Електричен шок заштита категорија
Предности :
1.Неговата користи дигиталниот температура постојано технологија.
2.Нејзината температура флуктуација е во рамките ±1℃.
3.Нејзините опремени со AC мотор,ветрот е посилен и векот на траење е подолг.
4.Имаме perfessional R&D оддел,сите ние имаме клучот на технологијата,квалитетот на машината може да се контролира.
1. Копчето
2. Моќ џек
3. Работата се справи со Плови тркала рачка
4. attemperation knob
5. брзина регулатива knob
6. правец на регулативата knob
7.Се справи со
8.Линк кабел
9. Крило обвивка
10. Топлина пиштол
11.Температурата повратни информации сензор
12. Млазницата
13. Притиснете тркала
14.Практична температура на Екранот
15. Поставете температура на Екранот
16. Копчето се обратат до температура
17. Копчето одбиеме температура
Овој производ е за PVC, PE и други материјали може да биде топла топи обложени мембрана авион наменети за спојување.
Кога печатење на инк-џет печатари маргините од екранот, треба да се подели по печатење шевови, како и за печатење се збогатени со работ на екранот, Qian страна, кабел, завиткани во јаже, итн.

Фреквенција:
Фреквенција 50-60Hz
Број На Модел На:
LC3000A
моќност:
Целата Моќ 800-1600W
Употреба:
заварчик ПВЦ банер,Flex ПВЦ Банер Заварување машина
Тежина:
12
Димензии:
Надворешни димензии 485*285*280 мм
Напон:
Voltage
Заварување Област:
Воздушниот волумен 21m3/h
Заварување ширина :
0-50мм
Заварување дебелина :
3мм
Актуелни:
клучни зборови:
Употреба:
По-продажбата на Услугата Обезбедени:
Температурата опсег:
За сертификација на:
Гаранција:
една година
Пакување големина :
50cm*33cm*33cm