цвет светилка Медитеранот половина lampEuropean стил таванот дневна соба осветлување дневна соба светилки модерен минималистички led слива ZCL
  • Неодамнешно

цвет светилка Медитеранот половина lampEuropean стил таванот дневна соба осветлување дневна соба светилки модерен минималистички led слива ZCL

DEN 4650.00
DEN 4650.24

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Главен материјал на светилка сенка : Стакло
Тип на светлосен извор : ЛЕР заштеда на Енергија светилка
технологија : Спреј бои
Број на извори на светло : 4 5 6 8 3
Зрачењето област : 15 квадратни метри -30 метри квадратни
Светилки и фенери дали со извор на светлина : Без светлина sourc
Применливи простор : Дневна соба, трпезарија, кујна, студија, спална соба, другиот /другите, со мала спална соба, мала дневна соба
Светилка сенка облик : кружни
Светилка големина
3 глави : 45см висина : 28cm
4 глави : 56 cm висока : 28cm
5 глави : 62cm висина : 30cm
6 глави : 72cm висина : 30cm
8 глави : 85 CM висина : 30cm
Вистинска мапа светла
Вистинска мапа светла

Тип На Објект:
Pendant Светла
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Стакло,Железо
Број На Модел На:
1QAGEHREWH46
Инсталација Тип:
кабелот pendant
База Тип:
E27
Материјал:
Легура
Место:
Салон,Хотел, Сала,Хотел Соба
Осветлување Област:
10-15square метри
Абажур Боја:
Бела
Е Светилки Вклучени:
No
Број на извори на светлина:
3
Бренд Име:
WINZSC
Напон:
90-260V
Примена:
Foyer
Техника:
Перфориран
Гаранција:
A1
Е dimmable:
No
Стил:
Арт Деко
Извор На Светлина:
Блескаво Светилки
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
00
Заврши:
00
Тип На Објект:
Pendant Светла