Калап за Чоколадо 6/8/12/15 Оддел Големи Половина Сфери Чоколадо Поликарбонат Мувла 3d Поликарбонат Чоколадо Мувла Алатка
  • Неодамнешно

Калап за Чоколадо 6/8/12/15 Оддел Големи Половина Сфери Чоколадо Поликарбонат Мувла 3d Поликарбонат Чоколадо Мувла Алатка

DEN 960.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Калап за Чоколадо 6 Оддел Големи Половина Сфери Чоколадо Поликарбонат Мувла 3d Поликарбонат Чоколадо Мувла Пластични Алатка
Опис На Производот
Оддел 6 големи половина сфери чоколадо мувла! Ова чоколадо мувла е дизајниран да се направи 6 половина сфера во облик на чоколадни бонбони во исто време. На храна одделение пластичен материјал е транспарентен за лесно боење и декорација на вашиот сладок третира, додека се изедначи површината дава вашиот чоколади совршен сјај во секое време. Дали млеко, темно, или бело чоколадо, третира ќе се направи во оваа мувла ќе биде совршен за вашиот бонбони продавница, пекарница, самопослуга, или бонбони контра.
Благодарение на цврста храна одделение поликарбонат изградба, ова чоколадо мувла е дизајниран со стабилност е потребно за да се минимизира мензи во текот на производството. Откако мувла е исполнет со вашиот потпис се стопи чоколадото и украси, фрижидер, едноставно го полни мувла да "ја постави" бонбони. На трајни пластични ќе ги обезбеди потребните структура, за да се задржи на чоколадо во калапот во текот на оваа "прилагодување" фаза. Кога вашиот бонбони се отстранети, благодарение на лесно ослободување на оваа мувла, чистењето е брзо и лесно како да се подготви за својата следната серија. Плус, поликарбонат е лесно да се одржуваат, па вие сте сигурни да се добие подолготрајна употреба надвор од оваа мувла.
Целокупната Димензии : Должина : 27cm Ширина : 17cm Висина : 2.5 cm
Оддел Димензии : Item Горниот Дијаметар Висина 6 Оддел Поликарбонат Мувла 5.5 cm(2.18") 2.7 cm(1.07") 8 Оддел Поликарбонат Мувла 6cm(2.38") 3cm(1.19") 12 Оддел Поликарбонат Мувла 5cm(1.98") 2.5 см(1") 15 Оддел Поликарбонат Мувла 3.2 cm(1.26") 1.6 см(0.63")

боја:
Оддел 6, 8 Оддел, Оддел 12, 15 Оддел
Тип:
Печење & Тесто Алатки
Бренд Име:
DIAMONDWORTH
Материјал:
Пластични
Печење & Тесто Алатки Тип:
чоколадо мувла
Функција:
Еко-Пријателски
сертификација:
SGS,LFGB,CIQ,ФДУ
Број На Модел На:
CM-001
Комплет Број:
1