А4 чешел Bookbinding машина 21 Дупки врзивно средство за Статистика Машина прирачник Обврзувачки Машина 200 листови обврзувачки дебелина 1pc
  • Неодамнешно

А4 чешел Bookbinding машина 21 Дупки врзивно средство за Статистика Машина прирачник Обврзувачки Машина 200 листови обврзувачки дебелина 1pc

DEN 6384.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Bookbinding машина за Статистика Машина прирачник Обврзувачки Машина Чешел-тип / менгеме папка на А4 хартија обврзувачки Staples 21 Дупки 1pc
Сликата покажува
Производ параметри
Име : гумени прстен менгеме обврзувачки машина
Број на модел : SD-1501 A21
Производот број : DL0340
Применливи потрошен материјал : гумени прстен, клипови
Применливи на хартија : A4
Притисок прстен големина опсег : гумени прстен 6-22mm, клипови 3-35mm
Удар капацитет : 15 листови 80g
Удар големина : 3*8мм
Број на транспорт на нож : 21
Обврзувачки капацитет : 200 листови (22mm)
Број на дупки : 21 дупки
Маргини : 3-6 (прилагодливи)
Нето тежина : околу 6.2 кг
Бруто тежина : околу 6.8 kg
Големина : 400*260*330mm

Ве молиме имајте во предвид како што е подолу :
Ако се избере "продавачот за испорака метод", ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на морето и испорака до вашиот најблизок морско пристаниште!
Ако превозот по море, по пристигнувањето дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки.
Ако изберете DHL / ARAMEX/ FEDEX,ИТН, и ние ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на international express и директно испорака до вашата адреса
(ОД ВРАТА ДО ВРАТА УСЛУГА)!
Ако пратката од експрес, по доаѓањето на купувачот само треба да плаќаат данок е во ред.
Купувачите треба да ја испита пакет / стоката внимателно пред да го потпишете приемот на стоката.
Ако постои каква било штета, ве молиме контактирајте со вашиот локален ARAMEX / DHL / Федекс да побарате жалби и барања ИЛИ со ве молиме
контакт со нас во рок од 24 часа.
1)Со цел да се заштити вашиот предмети и да се избегне било каква штета од превозот процес, Кога ќе
добиете пакет, треба да се изврши увид на предмети,ако се биде во ред, а потоа можете да се регистрирате. Ако
можете да дознаете машината е било оштетен, не се регистрирате и жалба против локалните превозот
компанијата; Потоа ги преземат слики за оштетена машина и пакет, веднаш испрати
порака до нас, ние ќе ви помогнат да го надминете проблемите.
2)Како што е познато во секоја земја има свои обичаи политика,нормално ,откако ќе плаќање ,ние може да го прогласам за пониски
цена на вашата фактура ,намалување на плати за царинските тарифи ,но не може да се прогласи премногу најниска цена ,можеби
предизвика царинската сомнение ,ќе доведе до не може да царинење , ние ќе devalue тоа што нашиот конвенционалните
се изјасни, која ќе ви помогне да се намалат или да се avoide увоз доход.

Бренд Име:
LZHZXY
Тип:
чешел обврзувачки машина
моќност:
упатство
Број На Модел На:
SD-1501A21
Број На Производ:
DL0340
Име:
гумени прстен менгеме обврзувачки машина
Модел:
SD-1501A21
Притисок прстен големина опсег:
гумени прстен 6-22mm, клипови 3-35mm
Удар капацитет:
15 листови 80g
Удар големина на:
3*8мм
Обврзувачки капацитет:
200 листови (22mm)
На маргините:
3-6 (прилагодливи)
Нето тежина:
за 6.2 кг
Големина:
400*260*330mm