Hutang Камен Накит Обетки 2.24 кт Природни скапоцен камен Црвено Гранат Солидна 925 Sterling Silver парична Казна Мода Накит За Жените Подарок
  • Неодамнешно

Hutang Камен Накит Обетки 2.24 кт Природни скапоцен камен Црвено Гранат Солидна 925 Sterling Silver парична Казна Мода Накит За Жените Подарок

DEN 1530.00
DEN 1799.52

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Тип : Обетки
Метал : Цврсти Sterling Silver
Означени : S925
Обложено : Родиум Позлата
Метал Тежина : 6.02 Грама
Скапоцен Камен : Црвена Гранат
Камен Големина : Круг намали 3.0 mm
Камен Сечење : Добро Намали
Камен Создал Метод : Природни
Вкупно Камен Тежина : 2.24 Carats
Подарок Кутија : Вклучени
Родиум се користи за да плоча бело злато или жолто злато или фунта, тоа е повеќе рефлексивни & задржи повеќе долго време на боја. Во други, добри Родиум позлата дава метал повеќе светла, сјајна & долготрајни во сребрена боја. На Oxidied помеѓу метал & air нема да ефективни боја со добра Родиум позлата.

Earring Тип:
Обрачот Обетки
Парична казна или Моден:
Парична казна
Сертификат Број:
PY8HB184887
Обликотшема:
Круг
Метали Тип:
Сребро.
Бренд Име:
HUTANG КАМЕЊА & НАКИТ
Пол:
Жените
Certificate Type:
ГТЦ
Стил:
Тренди
Метал Печат:
925,Фунта
Страна Камен:
Никој
Главниот Камен:
гранат
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
SE1169GA
Камен:
природни гранат
Метал:
солидна 925 sterling silver
позлата:
родиум
Подарок за:
Сопруга, Девојка, Жена, Мајка, Дами
Прослават:
Денот на вљубените / Роденден / Благодарение давање
Повод:
Свадба / Ангажирање / Годишнината / Партија
Фестивал:
Божиќ / Нова Година / Ноќта На Вештерките
Популарната:
нови пристигнување
Пакување:
Подарок кутија
превозот:
Бесплатен превозот