Ublox НЕО-M8N Лет Контролер GPS со Заштитна Обвивка за PIX PX4 Pixhawk
  • Неодамнешно

Ublox НЕО-M8N Лет Контролер GPS со Заштитна Обвивка за PIX PX4 Pixhawk

DEN 1150.56

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Опис
Ublox НЕО-M8 N Лет Контролер GPS со Заштитна Обвивка за PIX PX4 Pixhawk
Нова генерација Ublox GPS НЕО-M8 N,со ниска потрошувачка на енергија и висока прецизност, крајна прецизност е за 0,6 метри, всушност речиси 0.9 метри, поголема од претходната генерација НЕО-7 N 1.4-1.6 метри точноста,поддршка на GPS/QZSS L1 C/A, ГЛОНАСС L10 F, Bei Dou Б1 протокол и режим или повеќе.
Компатибилен е само за PX4 Pixhawk лет контролер,pls добро забележи. Ако сакате да го користите за APM ,тогаш можеби ќе треба да се купи 5pins порта со себе.
GPS Модел Карактеристики :
- Брз сателитски пребарување, треба само 10-ти да најдете 6 сателит во отворен простор
- Вграден компас, освежете го оценувате до 10 GHz
- Поддршка GPS+BD+SBAS, или GPS+ГЛОНАСС+SBAS
GPS Чип параметри :
Примачот тип 72-канал у-blox М8 мотор
GPS/QZSS L1 C/A, ГЛОНАСС L10 F, Bei Dou Б1
SBAS L1 C/А : WAAS, EGNOS, MSAS
Galileo-подготвени E1 B/C (НЕО-M8 N)
Nav. ажурирање rate1 Еден GNSS : до 18 HZ
Истовремени GNSS : до 10 Hz
Позиција accuracy2 2.0 м CEP
Acquisition2 Ладно започнува : 26 s
Потпомогнати започнува : 2 s
Reacquisition : 1.5 s
Sensitivity2 Следење & Nav : -167 d Bm
Ладно започнува : -148 d Bm
Топла започнува : -156 d Bm
Помош Assist Now GNSS Онлајн
Assist Now GNSS Offline (до 35 дена)3
Assist Now Автономни (до 6 дена)
OMA SUPL & 3 GPP во согласност
Осцилатор TCXO (НЕО-M8 N/П),
Кристал (НЕО-M8 M)
RTC кристал Изградена-Во
Бучава слика На-чип LNA (НЕО-M8 M). Екстра LNA за
најниска бучава слика (НЕО-M8 N/П)
Анти притискање Активни Г.С. откривање и отстранување. Екстра
одборот ВИДОВ бенд помине филтерот (НЕО-M8 N/П)
ROM меморијата (НЕО-M8 M/Q) или Flash (НЕО-M8 N)
Поддржани антени Активни и пасивни
Броило Отпатува растојание
Data logger За позицијата, брзината, и време (НЕО-M8 N)
Оперативен темп. -40° C до 85° C
Складирање темп. -40° C до 85° C (НЕО-M8 N/П)
-40° C до 105° C (НЕО-M8 M)
Ro HS согласност (lead-free)
Квалификација според ISO 16750
Произведени и целосно тестирани во ISO/TS 16949 заверена производство сајтови
Користи у-blox М8 чипови квалификуван според АЕК-Q100
Напон 1.65 V до 3.6 V (НЕО-M8 M)
2.7 V до 3.6 V (НЕО-M8 N/П)
Моќ consumption4 23 ма @ 3.0 V (континуирано)
5 ма @ 3.0 V Режимот за штедење Енергија
(1 Hz, GPS режим само)
Копија Набавка 1.4 да 3.6 V
НЕО-M8 N-0 у-blox М8 Истовремени GNSS LCC Модул,
TCXO, флеш, го ВИДОВ, LNA,
Timepulse да се Конфигурираат 0.25 Hz до 10 MHz
Се враќа
Сите се враќа и размена се предмет на 10% restocking такса (настрана од изберете потврдена дефекти). Тоа значи дека ако сакаат да се здобијат со наплата се должи на купувачите каење или да се вратат целосно функционална ставка за наплата, 10% restocking надоместок ќе бидат одземени од наплата вкупно.
Ве молиме контактирајте со нас пред да се одржи на враќање. Следење на информации за враќање пратката треба да им се обезбеди на друг начин враќањето нема да биде одбиена.
Враќање објектот треба да биде во сосема нов и неискористени состојба со својот полн пакување испратени до нашето враќање адреса. Враќање објект ќе бидат внимателно прегледани пред да се испрати наплата.

Беспилотни Летала Додатоци Тип:
Моторни
Бренд Име:
RCMOY
MPN:
не се применува
UPC:
не се применува