Камерон Кинеско 2000mAh Батеријата за HTC Touch P3450, За Спринт MP6900, За UTStarcom MP6900, Мода, За Verizon Допир XV6900
  • Неодамнешно

Камерон Кинеско 2000mAh Батеријата за HTC Touch P3450, За Спринт MP6900, За UTStarcom MP6900, Мода, За Verizon Допир XV6900

DEN 775.00
DEN 816.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Компатибилен модел :
За HTC Touch P3450
За Спринт MP6900
За UTStarcom MP6900, Мода
За Verizon Допир XV6900
Дел No. :
35 H00095-00 M, ELF0160, FFEA175 B009951
Спецификации :
Напон : 3.7
Капацитет : 2000m Ah / 7.4
Димензија : 51.10 x 35.69 x 9.97 mm
Камерон кинеско модел Бр. : КС-DTS9 XL
Li-ion батерија
Ние гарантира :
>Сите производи од 12 Месеци Гаранција!
>Испорака сигурен,оптимални перформанси! Внимателен услуга!
>Најдобра цена и Добар квалитет!
Со Користење На Совети :
1.Да го раскине било апликации кои не се во употреба.
2.Префрлете се на вибрации надвор и да го намали тонот на ѕвонење и паузирањето на екранот.
3.Да се избегне изложување на батеријата да се течни или кои се предмет на силна механички шокови.
4.Можете да ги користите Baixt Надворешни Батеријата да се направи вашиот мобилен телефон батеријата да трае подолго.
5.Избегнувајте overcharge и со текот на испуштање. Ве молиме престане да полнење кога батеријата е 100% се наплаќа.
6.Да се избегне изложување на високи температури 140°F/60°C. Чувајте ја батеријата помеѓу 5%-95%.
7.Не предизвикувајте краток спој со батеријата.Случаен краток спој може да се случи кога метален објект како што е монета клип,или пенкало предизвика директно поврзување на позитивниот(+) и негативниот(-) крај на батеријата краток спој на краевите може да ја оштети батеријата на објектот што е поврзан.
На купувачот :
ДОБРЕДОЈДЕ !!!
Pls слободно контактирајте со продавачот на интернет за да се потврди дали имаат инвентар. Бидејќи ние се фабрички продаваат директно и, исто така, има неколку вистински продавници во Кина, сите предмети се распродадени многу брзо. Така pls се зборува за продавачот, прво за повеќе информации за стоки и испорака. Ви благодариме.
Ако сакате да купите серија на стоки, pls контактирајте со нас за да се добие цената на големо или ФОБ цена.
ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА КУПУВАЊЕ
1. Таму ќе биде малку коса се пролева за нови крзно производи, кои главно се предизвикани од сечење и спојување во текот на обработката. Тоа не е голем квалитет проблем затоа што било природно крзно производи имаат овој феномен.
2. Поради некои осветлување проблем може да биде мало боја разлика за одредени производи. Крзно од различни серии може да предизвика и благо боја разлики
3. Нашите крзнени производи се рачно изработени главно толку мала разлика во мерења е неизбежна
Превозот
* Повеќето од нашите зделки се промовираат со бесплатен превозот (избрани земји) од Кина пост, ве Молиме контактирајте со нас пред да се одржи вашата цел ако ви треба добра под итно.
* Објектите се добро спакувани со блистер и кутија,ние поддршка превозот преку Кина пост/HK пост/UPS/DHL/ФЕДЕКС/EMS/NL пост/Б пост,ве молиме оставете 5-35days. да се постигне.
* Со цел да се обезбеди да добиете вашата цел со данок или пониски даночни при увоз,ние ќе го пријават како ?подарок? со пониска вредност,ако било увозни давачки или такси се на купувачот одговорност.
Плаќање
* Плаќањето се очекува да бидат примени во рок од 3 дена од аукции блиску.
*Зачувам е нашиот препорачува метод на плаќање,ние, исто така, ја прифати различни плаќања од страна на T/T,Western union,Money gram и така натаму.

Бренд Име:
Камерон Кинеско
Компатибилен Бренд:
HTC
Квалитетот сертификација:
CE,ДСП,ГШ
Оригинал или Не:
Компатибилен
Капацитетот на батеријата(mAh):
1801mAh-2200mAh
Број На Модел На:
КС-DTS9XL