Леќата Сложени Микроскоп--AmScope Материјали 40X-1000X Сите-Метал Оптичка Леќа Соединение Микроскоп Студентски Дом Училиште Науката
  • Неодамнешно

Леќата Сложени Микроскоп--AmScope Материјали 40X-1000X Сите-Метал Оптичка Леќа Соединение Микроскоп Студентски Дом Училиште Науката

DEN 6266.00
DEN 12286.08

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Ова е совршен микроскоп за студентите да се запознаат со науката. Тоа доаѓа со целосна оптичко стакло елементи, метална рамка, 360 степени rotatable monocular главата, груба & парична казна фокус и LED осветлување. Тоа нуди пет зголемување прилагодувања, 40 X, 100 X, 250 X, 400 X и 1000 X. Таа е идеална микроскоп за дома училиште или за ученици од основно до високо образование. Тоа е исто така одличен инструмент за хобисти. Тоа е сосема нов во оригиналната кутија. Своето мало вредност е $400.
Карактеристики : Одлична Прифатлива Висока Моќност Студент Микроскоп со Крупни & парична Казна Фокус 45 Степен Склони 360 степени Swiveling Monocular Главата со Заклучен во Окуларот Изградена-Во Современата LED Осветлување Обичен Фаза со Клипови и Дамка Отпорни Заврши Целосно Обложени Оптички Систем со Висока Резолуција Нуди Остри Слики Пет Нивоа на Зголемување : 40 X, 100 X, 250 X, 400 X и 1000 X Еден Објектив Кондензаторот и Диск Дијафрагмата Фокус Контрола на Копчиња на Двете Страни Целосно Оптичко Стакло Елементи Прецизни Земјата Стаклена Леќа Сите Метални Механички Компоненти Цврста Метална Рамка со Дамка Отпорни Глеѓ Заврши Произведени според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандард Одлични Пет (5) Година Фабриката Гаранција Непобедлива ниска цена Гарантира или Разликата Назад! Задоволство Гарантира или Вашите Пари Назад!
Спецификации : Глава : 45 степен склони monocular Окуларот : WF10 X & 25 X Цели : 4 X, 10 X, 40 X Кондензаторот : еден објектив со диск дијафрагмата Фаза Димензии : 3-1/2" x 3-1/2" Осветлување : LED Напојување : 110 V/60 Hz
Пакување Листа : Еден Monocular Микроскоп со Три Цели Еден WF10 X Окуларот Еден 25 X Окуларот Еден Прашина Маска Два Клипови Упатството за Корисникот на Превозот Тежина : 8 кг
Плаќање :
• Ние го прифаќаме Alipay тука. Ве молиме да направите исплата во рок од 3 дена од денот на цел ако е можно.
Превозот :
• Ние само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO/FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите.
• Елементи на повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 1-3 дена по приемот на вашата исплата потврда и можете да ги добиете во рок од 10-28 работни дена. Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да потрае до 28 дена или повеќе.
• Ние не сме одговорни за увозни давачки или такси.
• Оштетени на Пристигнување : Кога ќе се пријавите на пратката, ве молиме проверете го тоа внимателно. Ќе е подобро да се земе видео или фотографии кога ја отворите. Ако постои каква било штета или недостиг на вашиот парцела, контактирајте со вашиот Пост Канцеларија или Изразат компанија веднаш, ве Молиме да испратите видео или фотографии за нашата услуга на персоналот во исто време.
Повратни информации :
• Ние се потпираат на Ali Express е Повратни информации и клиентите задоволство да се успее. Затоа,вашите повратни информации е од исклучително значење за нас.Ве молиме оставете ги 5 ѕвезди во повратни информации до нас ако не сте задоволни со нашите производи и услуги. Ние ќе ви даде најдобра цена и подобра услуга кога ќе се направи ред следниот пат.
• Ние ќе остави назад истиот повратни информации за вас, по добивањето на повратна информација.

Drawtube:
Monocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X - 1500X
Број На Модел На:
MNJY150A-E
Зголемување На Односот На:
40X-1000X