10pcs Бесплатен Превозот Про ЦРНА Безжична Lavalier Lapel Omni Directivity Микрофон за Аудио-Техника Микрофон Систем Hirose 4Pin
  • Неодамнешно

10pcs Бесплатен Превозот Про ЦРНА Безжична Lavalier Lapel Omni Directivity Микрофон за Аудио-Техника Микрофон Систем Hirose 4Pin

DEN 15139.00
DEN 15936.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Функција : 1.Минијатурни Lavalier/Lapel дизајн, дизајн на светло, пријатна, стабилна, погоден за долго време украсите. 2.Како професионален квалитет одредени вокални пикап, е поволна за таа прилика каде што треба висока timbre квалитет со hands-free операција. 3.Сите метална површина преку посебна обработка, и помина строгата индекс текст на алкално , киселина и носат-отпор, ги открива своите одлични механички својства. 4.Моден изглед, кратко и мазно жица , класична боја. 5.Конфигурираната конектор имаат добар ефект на затегнувачка сила, отпорни на абразија. 6. Широк Глас , Посебно погоден за сценски перформанси, се Покаже, Пеење со танцување, предавање итн. Технички детали : Микрофон : Назад Electret Кондензаторот Поларните шема : Omnidirectional Кертриџ Дијаметар : Φ 5 мм Чувствителност : -38db±2db Фреквентен опсег : 30 Hz-18 KHZ Излезна отпорност : ≤200Ω ±30% ( во 1 KHz ) SNR : >70db Напојување : 1.5-12 V DC Max. Текст SPL : 131 d B ( во 1 KHz ≤ 1 % Т. Х. Г ) Боја : Црна Боја

Бренд Име:
ZIXUAN
Стил:
Lavalier Микрофон
комуникација:
Жичен
Употреба:
Фаза На Изведба Безжичен Микрофон
Поларните Обрасци:
Cardioid
Трансдуцерот:
Кондензаторот Микрофон
Пакет:
No
Поставете Тип:
Еден Микрофон
Број На Модел На:
B02