МАКС линија број машина код машина линија машина печатач LM-380E топлина режимот на пренесување (300 dpi)
  • Неодамнешно

МАКС линија број машина код машина линија машина печатач LM-380E топлина режимот на пренесување (300 dpi)

DEN 34793.00
DEN 36624.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


МАКС линија број машина код машина линија машина печатач LM-380 E топлина
режим на пренесување (300 dpi)
Сликата покажува
Карактеристики : Висок-брзина на печатење : На LM-380 E има брзо возење функција која обезбедува високо-брзински печатење на 20mm по вториот LM-380 E е способен за печатење на 33 20mm долги ракави, со голема брзина во една минута Трајни високи перформанси : - LM-380 E е дизајниран со солиден, висока-перформанси карактеристики Означување материјали : Може да се печати Φ2.5mm ~ Φ5.5mm жица обвивка, топлина се смалуваат цевка MAX етикета налепници 5mm, 9mm, 12mm широк и PVCPET материјал терминал одбор Лесен пристап до вашиот КОМПЈУТЕР LM-380 E можат да користат персонален компјутер за внесување податоци, СП КАРТИЧКА продавница голем број на означен текст податоци Изградена-во голем капацитет на меморија, може да се сместат до 20.000 знаци 2,000 ликови X 5 датотеки Големи LCD LCD екранот може да се прикаже Кинески, англиски LCD резолуција : 64 X132dpi максимална став може да се постави да 60mm Обвивка може да се постави : 10 ~ 60mm Етикета, nameplate може да се постави : 4 ~ 60mm заштита на Животната средина економија може да го замени специјалниот термички трансфер панделка, може да спаси многу од трошоците Технички Спецификации : Модел : LM-380 E Печатење метод : термички трансфер метод (300dpi) екран : LCD екран со течни кристали : 64 *132 пиксели брзината на Печатење : 20mm / s (стандард) Максимална печати должина : Обвивка : 12 метри, етикета налепници : 2 метри Максимум за внесување карактери : 2,000 ликови големина на Фонт : 2, 3, 4, 6 mm висок X 3 видови на ширина на Располагање етикета големина на : Налепница ширина 5, 9, 12mm (MAX посебни налепници) Обвивка сечење на владата : автоматско половина намалување, прирачник полна намали Внатрешна меморија капацитет : 20,000 знаци (2,000 ликови х5 датотеки) Снабдување со енергија : посветена rectifier трансформатор DC12 V 1.25 A (100 V ~ 240 V) потрошувачка на Енергија : 13 W работна околина : 15 до 35degree Целокупната димензии : 286 (W)* 265 (L) *95 (H) mm Тежина : 2.0 Kg Забелешка : Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, или она другото дали сакате да знаете ,ве молиме контактирајте со нас ,ви благодариме.

Бренд Име:
LZHZXY
Тип:
Хоризонталната
Број На Модел На:
LM-380E
Состојба:
Нови
Име:
преносот на топлината режим (300 dpi)
Напојување:
DC12V 1.25 A (100V~240V)
Потрошувачка На Енергија:
13 w
Опкружување При Работа:
целзиусови степени
Инсталација димензии:
286 *65* 95 мм
Тежина:
2.0 Kg
Екранот:
LCD екран со течни кристали
со англиски Упатство:
Yes
Брзина на печатење:
20 mm/СЕК (стандард)
Број На Производ:
FL1252