EM4100 компатибилни,wie gand26/34 излез двоен Led 12V епоксидна спакувани тастатурата reader
  • Неодамнешно

EM4100 компатибилни,wie gand26/34 излез двоен Led 12V епоксидна спакувани тастатурата reader

DEN 1053.60

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Спецификација декодира време Комуникација Веи gand 26/34/Poris RS485,стандардно е WG26 Картичка тип EM картичка , ЕМ компатибилен картичка ,EM41004102,Ми fare1,истовремено Индукција Растојание 6~18cm Напојување DC12 V за пренос на ПОДАТОЦИ опсег Max 80m Валута Работна Температура 0~70°C Работа Влажност Помалку од 80% Гаранција Гаранција 24 месеци Физичка Димензија (Dxšxv mm) 120*85*25 Пакет пластична обвивка &епоксидна заситени Боја
бела Тежина (кг)
0.35 Слики Целокупниот приказ : Приказ 2 : Приказ 3 :
PIN опис
Pin
Боја
Опис
1
ЦРВЕНА
DC12 V
2 ЦРНА GND
3
ЗЕЛЕНА
РГ data0(RS485+)
4
БЕЛА
РГ data1(RS485-)
5
ЖОЛТА
ЅВОНЧЕТО
6
СИНА
LED
7
БРАУН
Одберете,
Никаков Контакт значи WG26,Поврзете се на GND значи WG34 излез
За Wiegand
Wiegand 26bits Формат Интерфејс
Wiegand 26bits Формат Интерфејс се состои од 26bits податоци вклучувајќи 24 корисникот битови и 2 паритет проверете битови. На 24 корисникот битови одговараат на судниот 40 корисникот битови во ознаки.
Малку
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
ЈП
D
D
D
D
D
D
D
D
D
D
D
D
D
D
D
D
D
D
D
D
D
D
D
D
PO
E
E
E
E
E
E
E
E
E
E
E
E
О
О
О
О
О
О
О
О
О
О
О
О
D40
D41
D42
D43
D50
D51
D52
D53
D60
D61
D62
D63
D70
D71
D72
D73
D80
D81
D82
D83
D90
D91
D92
D93
1. ЈП дури и паритет проверете малку и PO како чудни паритет проверете малку;
2. На битови означени со E одат за уште паритет провери и делови се означени со O одат за чудни паритет проверка;
Wiegand 26bits Формат на Времето
СИМБОЛ
ОПИС
ВРЕДНОСТА на (Typ. )
Т HD
Започнете Со Испраќање На Задоцнување
0.06 ms
T SD
Испраќање Запре Одложување
2ms
T DW
Податоци пулс ширина
0.4 г
Т IW
Податоци пулсот интервал ширина
2ms
Некои посебни услуги :
ние може да им обезбеди не само на стандардни производи,но, исто така, вообичаени работи,на пример,Боја/Лого/Label/DATA format&пакет итн,ако мислите дека тоа е потребно!

Бренд Име:
Realand
Број На Модел На:
534EK