PWM да ППМ Енкодер за Pixhawk CC3D MWC Naze32 F3 Контрола на Летање за FPV Летало Quadcopter
  • Неодамнешно

PWM да ППМ Енкодер за Pixhawk CC3D MWC Naze32 F3 Контрола на Летање за FPV Летало Quadcopter

DEN 288.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Ние прифаќаме OEM наредби, ако имате посебни барање за објектот или други предмети што треба да се произведе,ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде најдобра понуда, а служи~~~
PWM да ППМ Енкодер за Pixhawk CC3 D MWC Naze32 F3 Контрола на Летање за FPV Летало Quadcopter
Опис на производот :
ППМ енкодер е улогата на примачот излез на повеќе канал PWM сигналот кодирани во ППМ композитни сигнал на излез, една жица конекција за поддршка на контрола на летање.
Многу лета контрола Со цел да се спаси порта ресурси или изгледот ограничувања, само дозволи да се поврзете ППМ сигнал, кој бара ППМ енкодер. Некои од примачот производи на пазарот може директно излез ППМ сигнали, е исто значење, како што се Graupner. ППМ сигнали, исто така може да се користи за директно поврзување со симулатор кучиња за безжична симулација обука.
Ве молиме имајте во предвид : PPM сигнал и С АВТОБУС., XBUS слични, се една-линија пренос на сите канал сигнали, но неколку различни методи за кодирање, и не може да биде компатибилен со едни со други.
Оваа ППМ енкодер хардвер прототип доаѓа од ППЗ ППМ енкодер, стандардната фирмверот за развој на 3 DR, ако сакате да го измените функција, ве молиме сопствена интернет провајдер тип програмер.
Напојување опции :
1, стандардната напојување : PPM енкодер од страна на контрола на летање за напојување, додека примачот исто така може да се напојува од страна на PPM енкодер
Ве молиме имајте во предвид : Ако треба да го измените на firmware-от, ве молиме да не ја менувате било на осигурувачи. Ние не нудиме било техничка поддршка.
Пакет содржи :
ППМ Енкодер × 1
10 Pin 4 Pin еден на кабел

Беспилотни Летала Додатоци Тип:
лет контролер
Бренд Име:
jmt
Компатибилен Летало Бренд:
GoPro