ПЕГАСИ 60W Топла Топи Лепак Пиштол 110-240V Електрични Професионална Поправка Греење Алатки Со Приклучок
  • Неодамнешно

ПЕГАСИ 60W Топла Топи Лепак Пиштол 110-240V Електрични Професионална Поправка Греење Алатки Со Приклучок

DEN 562.00
DEN 803.04

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


ПЕГАСИ 60 W Топла Топи Лепак Пиштол 110-240 V Електрични Професионална Поправка Греење Алатки Со Приклучок
Примена :
1.Играчка модел
2.Вештачко цвеќе,Божиќ дрво
3.Декорација,метали производ
4.Дрво производ,картичка за хартија
5.Електроника коло штица итн..
Карактеристики :
.Грејач компонента на производот е направен од позитивни температура Коефициент електричен отпор (PTC). Тоа е греење многу брзо и автоматска контрола на температурата.
.Топла топи лепак пиштол може да го користите нормално во 100 V-240 V напојување. бидат ослободени од електричен напон движење за да се ограничи, внатре местото на спојување, користете повеќе безбеден.
.Оваа серија на производот може да се користат дијаметар from7.0mm да 7.5 mm на топи лепак.
.Вметнување на заболување од gluegun опашка, испратена до лепак пиштол цевка, се стави на напојување за да се загреете од 5 до 8minutes. копчето нагоре за да се движи активирањето и може да екструдиран топи лепак, и да контрола на се топи лепак квантитет.

моќност:
60W
Приклучок Тип:
САД, ЕУ
Бренд Име:
ПЕГАСИ
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
JQ-60-100W
Номинална Напон:
110V-240V
is_customized:
Yes
Млазницата Материјал:
Бакар
Извор На Енергија:
Батеријата
Номинална моќност:
60W / 100W (Switchable)