NITECORE Концептот 1 1800 Lumens КРИ XHP35 HD Е2 LED Ц1 Светло + 3500mAh Батерија 18650 + F1 Полначот Моќ Банка
  • Неодамнешно

NITECORE Концептот 1 1800 Lumens КРИ XHP35 HD Е2 LED Ц1 Светло + 3500mAh Батерија 18650 + F1 Полначот Моќ Банка

DEN 4560.00
DEN 4799.52

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

ВОВЕДУВАЊЕ НА РЕВОЛУЦИОНЕРНИОТ КОНЦЕПТ СЕРИЈА И КОНЦЕПТОТ 1 ВИСОКА ЕНЕРГИЈА СВЕТИЛКА
Концептот Серија е предводник на производот серија на Nitecore рефлектори. Тоа е комбинација на револуционерна перформанси со иновативен дизајн, со намера да се направи чекор напред во тековната осветлување индустрија и донесе сосема ново осветлување искуство на корисниците. Концептот Серија покренува бар на големината на перформанси сооднос во светло дизајн.
Концептот 1 фенерче е исклучително мал и лесен. Тоа е исклучителна, со 2.18 оз тежина и 111.5 должина, малку поголем од една батерија 18650, што го прави многу лесно да се стави во џеб или packsack.
Користење на КРИ XHP35 HD LED, тоа пакети светлината како високо како 1800 lumens со зголемен интензитет. Вграден-во голема моќ коло води ДОВЕДЕ до нејзината потполност. PDOT рефлектор прави сигурни зрак растојание pc 220 метри. Напојува со една батерија 18650, Ц1 има траење колку што 300 часа.
Компактна конструкција, исто така, ја минимизира големината. Интелигентни коло е вграден и на страната прекинувачот е изградена надвор за да се обезбеди помали тело.
Интегрирани АТР модул регулира своето производство и да се прилагодува на околината средина, одржување на стабилни перформанси и продолжување на животниот век. Нерѓосувачки челик клип и магнетни tailcap обезбедува различни сметководствена опции или сместување да ги задржи вашите раце слободни.
Карактеристики
Користи КРИ XHP35 HD Е2 поведе со макс излез до 1800 lumens Max зрак интензитет до 12,100 cd и макс далечина до 220 метри Max траење до 300 часа Страна switch контроли 5 нивоа на осветленост и 3 специјални режими Со интегриран моќ коло, Концептот 1 трепка за да покаже останатите енергија од батеријата и извештаи батеријата напон до најблискиот 0.1 V Карактеристики интелигентни мемориска функција (освен за СОС и локација светилник режими) Вграден-во АТР модул автоматски да го регулира своето производство и да се прилагодува на околината средина за одржување на оптимални перформанси Обратна поларитетот заштита Магнетна опашка капа со стојат способност Водоотпорен во согласност со IPX-8 (два метри подводни) отпорност на 1,5 метри
Пакет : 1 x Nitecore Ц1 Фенерче
1 x Nitecore NL1835 HP 18650 Батерија Li-ion Батерија(3500 MAH,8 A)
1 x Nitecore Ф1 Полначот Моќ Банка
1 x квалитетот holster
1 x клип
1 x Lanyard,
1 x Резервни O-ring
1 x Упатство
1 x Светот Гаранциона Картичка
Исклучително компактен 1x18650 дланка-големина светилка со 1800 lumens. Зрак растојание до 220 метри. Магнетни tailcap дизајн. Макс Излез : 1800 lumens Max Зрак Растојание : 220 m Max Зрак Интензитет : 12,100 cd Max Работи време : 300 h 0 m / 12.5 d LED : КРИ XHP35 HD Е2 Рефлектор : SMO Батерија : 1 × 18650, 2 × CR123 Посебни Начини : Локација Светилник, Strobe Зрак боја : Бела светлина Должина : 111.5 mm / 4.39 во Главата Големина : 24.5 mm / 0.96 во Тежина : 61.9 g / 2.18 оз Функција : Dual - Излез, Бескрајно Променлива Светлината, Опашка Стојат Активност : Опрема, Лов, За Спроведување На Законот, Војската

Бренд Име:
NITECORE
Осветлување Растојание:
200-500 m
Поддршка Dimmer:
5-8 датотеки
Лумен:
1800
Водоотпорен:
Yes
Тип На Светилка:
Опрема, Лов, Спроведување На Законот, Воена
Зум:
No
Префрлете Го Режимот:
Висок/Среден/Низок
боја:
Црна
Тип На Батерија:
Литиум Јонска,Литиум Метал,18650,CR123
сертификација:
CCC,CE,EMC,FCC,ГШ,RoHS,УЛ
Тело Материјал:
Алуминиум легура
Wattage:
18W
Извор На Светлина:
LED Светилки
Фокусна Должина:
Не-прилагодлив
полнач:
Батерија
Функција:
Шок Отпорни,Самоодбрана,Моќ Банка,Тешко Светлина
Број На Модел На:
С1-Ф1-NL1835HP
Тип На Објект:
Рефлектори
Модел на LED Монистра:
КРИ XHP35 HD Е2