Qkwin КОЧАН 800W LED Расте Светлина широк Спектар 4x200W LED Расте Светла За Внатрешна Цветни Растенија И Расте
  • Неодамнешно

Qkwin КОЧАН 800W LED Расте Светлина широк Спектар 4x200W LED Расте Светла За Внатрешна Цветни Растенија И Расте

DEN 6384.00
DEN 6720.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Qkwin 800 W КОЧАН Led Расте Светлина Спецификација : Qkwin Mayer Light КОЧАН - S4 - 800 W = 4pcs X 200 W LED Расте Светлина Карактеристики 1 : Надгради Моќен 200 W квалитет Bridgelux чипови. Носи подлабока пенетрација на вашиот растенијата. Широк Спектар : Посебни стапки на Сино/Red/Бела/Портокал за двете цветаат &плодните фази. Изграден со интегрирано led диоди, Лесна инсталација и да се промени. Квалитет на топлина тоне и вграден систем за ладење фанови за одлична дисипација на топлина. Примена : Тоа е дизајниран да расте 6 растенијата или 10 растенија. За лични расте. Погоден за цветни&плодните и вегетативна фаза. Реалната потрошувачка на енергија : За energe штедење,ние во собата тоа за : 110 V : (200 W-210 W ) ±5% 220 V : (205 W-215 W) ±5% . Многу подобро од сличните производи на пазарот. Карактеристики 2 : Оптимални ПРИНОСИ – Оптимизиран Возење Тековната Зголемување Диоди Ефикасност&Излез,што Резултира во Посветла/Високо Продуктивен Стапало Оптимална СПЕКТАР – Комерцијален 12 Бендот Заврши "Совршен Спектар", вклучувајќи и IR & УВ диоди. Оптимален ИНТЕНЗИТЕТ – Зголемува PAR и се Зголемува Крошна Пенетрација и До 200% Оптимален КВАЛИТЕТ – Тивка Фанови, Прецизност Возачи, Супериорен во однос на Изработка на Оптимална LED Одбор - 3.5 мм дебел ПРЕДВОДЕНА од алуминиум одбор кој веднаш исчезнува топлина многу поефикасно од другите LED светла, што Qkwin LED светла работи поефикасно и кулер што доведува до подолг живот опфаќа и зголемени перформанси. Marshydro Led расте светлина,King Led расте светлина,kingled 800 W двоен led чип расте светлина,Marshydro Led расте светлина полн спектар,Кралот хидропоника led расте осветлување,м-р Qkwin Mayer Light КОЧАН - S6 - 1200 W = 6 X 200 W -Изградена со мешан широк агол 140 степен Led диоди и 90degree Led диоди -Изградена со интегриран 200 W Bridgelux чип led диоди -во Светот Влезен напон : AC 85 V-264 V -полн спектар со : Red630nm,660nm,Orange610nm,Бела,Сина,UV410nm,IR730nm -Вистинска потрошувачка на енергија : Непријател energe штедење ,само троши за : 300 W-310 W ±5%. -Нето Тежина : 4 KG -Бруто Тежина : 4.5 КГ -Производ Димензии(L/W/H) : 16"×8.3"×3" (410×220×70 мм) -Пакување Димензии(L/W/H) : 18"×10.5"×5"(470×270×140 мм) -животниот век : >50,000-100,000 часа -ниво на Бучава : 50 DB (многу ниско ниво на Бучава) -Лумен : 110 V : 22890 лумен 220 V : 22978 лумен -боја на каросеријата : Бела (Default изборот) / Black -Сертифицирани : CE/ROHS Qkwin Mayer Light КОЧАН - S5 - 1000 W = 5 X 200 W -Изградена со мешан широк агол 140 степен Led диоди и 90degree Led диоди -Изградена со интегриран 200 W Bridgelux чип led диоди -во Светот Влезен напон : AC 85 V-264 V -полн спектар со : Red630nm,660nm,Orange610nm,Бела,Сина,UV410nm,IR730nm -Вистинска потрошувачка на енергија : Непријател energe штедење ,само троши за : 250 W-260 W ±5% . -Нето Тежина : 3.3 KG-Бруто Тежина : 4 KG -Производ Димензии(L/W/H) : 12"×8.3"×3" (320×220×70 мм) -Пакување Димензии(L/W/H) : 14"×10.5"×5"(370×270×140 мм) -животниот век : >50,000-100,000 часа -ниво на Бучава : 50 DB (многу ниско ниво на Бучава) -Лумен : 110 V : 18790 лумен 220 V : 18778 лумен -боја на каросеријата : Бела (Default изборот) / Black -Сертифицирани : CE/ROHS Marshydro Led расте светлина,King L ед расте светлина,kingled 800 W двоен led чип расте светлина,Marshydro Led расте светлина полн спектар,Кралот хидропоника led расте осветлување Qkwin Mayer Light КОЧАН - S4 - 800 W = 4 X 200 W -Изградена со мешан широк агол 140 степен Led диоди и 90degree Led диоди -Изградена со интегриран 200 W Bridgelux чип led диоди -во Светот Влезен напон : AC 85 V-264 V -полн спектар со : Red630nm,660nm,Orange610nm,Бела,Сина,UV410nm,IR730nm -Вистинска потрошувачка на енергија : Непријател energe штедење ,само троши за : 200 W-210 W ±5% .

Wattage:
4x200W, 5x200W, 6x200W
боја:
Бела Школка, Црна Школка
Тип На Објект:
Расте Светла
сертификација:
CE,PSE,RoHS,EMC,CCC
Број На Модел На:
QW-КОЧАН-S4-800W(4x200W)
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Железо
Должина:
32cm
Ширина:
32
Извор На Светлина:
LED Светилки
Карактеристики:
висок принос
Е dimmable:
No
Бренд Име:
QKWIN
Гаранција:
3 Години
Напон:
85-265V
моќност:
4X200W
Големина:
320x220x60mm
боја на led диоди:
Широк спектар со Црвена,Портокалова,Бела,Сина,УВ,IR
Заштита:
напон-регулаторот диоди за заштита на led диоди
Led количина:
4Pcs 200W чипсет
Lumens:
>14890
Боја На Каросеријата:
Бело /Црно,или прилагодено боја
Име:
КОЧАН Led Расте Светлина 800W(4X200W)