24 Компјутери/ Set Мода Црна Лажни Нокти со Сјајот Акрилик Целосно Покривање Лажни Ноктите Вино Црвено Лажни Нокти Дизајн Помине Уметност Материјали
  • Неодамнешно

24 Компјутери/ Set Мода Црна Лажни Нокти со Сјајот Акрилик Целосно Покривање Лажни Ноктите Вино Црвено Лажни Нокти Дизајн Помине Уметност Материјали

DEN 134.00
DEN 142.56

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


13091266476864873
13091266476864873 Можеби Ви се Допаѓа : US $ 0.5 /парче US $ 0.5 /парче US $ 0.93 /парче US $ 0.71 /парче
Опис
Исто така можете да ги користите за декорација на вашиот дом, мобилен телефон е случај, очила, направени картичка, Фрижидер, телото уметност, итн.
Користејќи ја вашата креативност , може да се направи убави модели на свој начин!
Како да го Користите :
1.Ве молиме споредете лажни ноктите со лак на ноктите и да се одреди како да се поправи на лажни ноктите.
2. Полиран лажни ноктите, се направи тоа идентични со вашите нокти
3. Лепак капка во централна позиција, не го испуштајте многу, генерално 1 капки
4. Пред лепак е сува, ставете од коренот, а не веднаш да се стави во коренот на ноктите.
5. Памук брис стап со лак смена ќе ги избрише Истури лепак
Како да се Отстрани :
Метод 1 : натопете памук за да течност, а потоа покривање на ноктите, заврши со свежо-одржување на филмот, почекајте 15 минути или така, лажни нокти ќе се стопи и да ги исклучи.
Метод 2 : има Кина традиционалниот метод : ноктите се впие во топла вода, кога станува мека доволно да ја изберете off! Но јас не го користи овој метод, ќе се заинтересирани да се обидете.
Метод 3 : dispergator, стави прстите во dispergator,тогаш чисти ноктите(на dispergator не е иритација на ноктите и кожата, но тоа ќе се разредува лажни ноктите). КЛИКНЕТЕ НА СЛИКИТЕ ЗА ДА ДОЗНАЕТЕ ПОВЕЌЕ СТИЛ! Ви БЛАГОДАРИМЕ !!!
ПРЕВОЗОТ : Нормално ние обезбеди Бесплатен Превозот преку Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус. Тоа ќе се покаже на следење во Кина,но не и за следење во вашите земји.Па,ако не можете да accet ова,ве молиме да изберете друг начин. Ние ќе ја испорача предмети во 3-5 работни дена (освен викендите) по приемот на вашата исплата. Пратката зема 1-4 недели за да ви стигне. Времето за испорака зависи од дестинации. Далечински земји и строги Царински (на пр. Бразил) ќе го направи тоа подолго од 4 недели, ве молиме да бидете трпеливи. Ако вие не може да чека толку долго, ве молиме изберете друга превозот начини, како EMS/ Федекс/ UPS/ DHL. Најчесто поставувани ПРАШАЊА : 1.Дали има некој Следење Детали за мојот објект? Не,ние брод повеќето цел без нивно Следење Детали кои може да ги зачувате вашите пари.Ви благодариме за разбирањето! 2. Е производ исто како и фотографии? Да, сите фотографии се реални. Земавме овие фотографии од самите себе. Разлики во бојата може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот, осветлување, припадност и сл . 3. Јас сум препродавач,јас би сакал да се купи многу делови од вашиот објект, што е трговија на големо цена? Здраво,ви благодариме за вашето барање, ако би сакал да се купи голема количина, ве молиме испратете e-mail на нас, ние ќе ви даде најдобра цена, благодарение! Се враќа : Ние се трудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме. Купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови.Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се враќаат.купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба,и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата. Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба.

Бренд Име:
ZOEDGL
Материјал:
Акрилик
Примена:
Прст
Тип:
Целосна Помине Совети
Број На Модел На:
01148
Големина:
Normal Specification
Количина:
24pcs/set
Должина На Ноктите:
0.7 cm-1.8 cm
Ноктите Ширина:
0.5 cm-1.5 cm
Тип На Објект:
Лажни Нокти
дизајн:
лесен за користење
Стил:
Француски Помине Совет
Функција:
удобен
Тип:
Украс за Нокти
Примена:
За Пети
Примена 1:
За Убави Жени