ringes Ballroom латинска замав румба самба танц облечи
  • Неодамнешно

ringes Ballroom латинска замав румба самба танц облечи

DEN 12864.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Ткаенини : Голема количина водат lycra.
Боја : Како на Купувачот chooice(Ако купат ' s сакаат да ја менуваат бојата,pls слободно контактирајте ме)
Rinestones : Нормално го користите Блискиот Исток Камен,корејски камења, за повеќе сјај, можете да додадете Сваровски камења.
Копчиња Дел : Градник чаши & гаќи под со snap
Топ : На врвот е направен од главно се водат lyrca, додека здолниште дел на фустанот е направен посебен свила бранови. Целосно украсена со корејски камења. Патент во задниот дел.
Сите наши фустани се рачно изработени, НЕ машина не се идентични производи може да се направи.
Ве молиме љубезно ве молиме имајте во предвид дека сите украси вклучувајќи цвет appliques , камен шема, вратот ,рака додатоци (ако ги има) ќе се разликуваат во текот на производството. Нашите дизајнери ќе се утврди како да ги стави на, па како да се добие најдобар ефект.
Со Нарачување Постапки :
Количина : цел започне од 1 PCS, Ако сакате да го нарачате повеќе,Вие ќе пратите e-mail на нас,јас сум многу happly да ви помогне.
Купувачите треба да обезбеди целосни и точни мерења пред да се започне со производство.
Превозот Време И Цена :
Бесплатен превозот во светот
Времето за производство е 10-15days по потврдувањето на Купувачот исплата.
Ние не се дозволи наплата , размена, за возврат , замена.
Превозот цена се одговорност на нашите клиенти.
Ние НЕ се комбинираат предмети во една парцела, и затоа НЕ понуда за поштенски намалување бидејќи на комбинирана испорака
Боја :
Меѓународни Големина На Конверзија Табела :
НИ Големина Европа ВЕЛИКА британија Австралија Јапонија Големина во инчи (cm) Биста Половината Хип XS 0-2 32-34 4-6 2-4 3-5 инчи 32-34
(81cm-86cm) 24-26 инчи
(61cm-66cm) 35-36 инчи
(89cm-92cm) S 4-6 36-38 8-10 6-8 7-9 35-36 инчи
(89cm-92cm) 27-28 инчи
(67cm-71cm) 37-38 инчи
(94cm-96.5 cm) M 8-10 40-42 12-14 10-12 11-13 37-38 инчи
(94cm-96.5 cm) 29-30 инчи
(73.5 см-76cm) 39-40 инчи
(99cm-101.5 cm) L 12 44 16 14 15-17 39 инчи
(99cm) 31 инчи
(79cm) 41 инчи
(1046cm) XL 14 46 18 16 19-21 40 инчи
(101.5 cm) 32 инчи
(81.5 cm) 42 инчи
(107cm)

Големина:
XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL
Танц Тип:
Латински јазик
Пол:
Жените
Материјал:
Lycra
Број На Модел На:
L-037