40pcs/4card AG6 LR69 LR171 LR920 LR921 1.5 V 32mAh Алкална Копчето Монета Батерии за рачни часовници, играчки итн
  • Неодамнешно

40pcs/4card AG6 LR69 LR171 LR920 LR921 1.5 V 32mAh Алкална Копчето Монета Батерии за рачни часовници, играчки итн

DEN 497.00
DEN 671.52

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


AG6 LR69 LR171 LR920 LR921 1.5 V 32m Ah Алкална Копчето Монета Батерии
Батерија тип : AG6 Батеријата SR920 SW SR69 SG6 LR69 171 920 371 605 1.5 V Алкална Копчето Батерии Монета Ќелија за да се Види
Бренд : PKCELL
Модел : 1.5 V AG6 Алкална Копчето Батеријата
Капацитет : 32m Ah
Напон : 1.5 V
Големина : 9.4 mm*2.1 mm
Хемија : Алкална Копчето Батеријата
Рок на траење : 2years
Примена : Ласерски Совети, Часовници, рачни Часовници, Калкулатори, Компјутери, Камери, Дигитални Камери, pda уредите, Далечински Контроли, Camcorders, Електронски Игри, Електронски Инструменти,MP3 Плеери, Дигитални Глас Рекордери, Играчки, Гликоза во Крвта, Холестерол Тестирање Метри, и други електронски производи. Akaline Копчето Мобилен Батеријата Точка Бр. Хемија Напон
(V) Капацитет
(m AH) Големина
Кол*H. (mm) AG0 LR63/179/521 Алкална 1.5 10 5.75×2.1 AG1 LR60/164/621 Алкална 1.5 13 6.75×2.1 AG2 LR59/106/726 Алкална 1.5 28 7.85×2.6 AG3 LR41/192 Алкална 1.5 35 7.85×3.5 AG4 LR66/177/626 Алкална 1.5 18 6.75×2.5 AG5 LR48/193/754 Алкална 1.5 60 7.90×5.4 AG6 LR69/171/920 Алкална 1.5 32 9.40×2.1 AG7 LR57/195/927 Алкална 1.5 42 9.40×2.5 AG8 LR55/191/L1120 Алкална 1.5 45 11.50×2.1 AG9 LR45/194/936 A Алкална 1.5 45 9.40×3.5 AG10 LR54/189/L1130 Алкална 1.5 75 11.5×3.1 AG11 LR58/162 /721 Алкална 1.5 20 7.85×2.1 AG12 LR43/186 Алкална 1.5 100 11.50×4.1 AG13 LR44/A76 Алкална 1.5 145 11.50×5.4
Примена : Часовници, Калкулатори, Компјутери, Апарати,
Дигитални Камери, pda уредите Далечински Управувач Camcorders ,Електронски Игри ,Електронски Инструменти ,MP3 Плеери ,Дигитални Глас Рекордери ,Холестерол Testing Meters ,Стотици други електронски производи

Номиналниот Капацитет:
32mAh
is_customized:
Yes
Бренд Име:
Pkcell
Номиналниот Напон:
1.5 V
Број На Модел На:
AG6 LR69 LR171 LR920 LR921
Големина:
9.4*2.1 mm
Тип На Батерија:
Akaline Копчето Мобилен Батеријата
Големина:
9.4*2.1 mm
Тежина:
0.6 g
Примена:
часовници, играчки, итн рефлектори