350PCS 22-16/16-14/12-10 Мерач Затворени Крајот Жица Конектори Crimp Терминали Капа Електрични CE1X/CE2X/CE5X Комплет
  • Неодамнешно

350PCS 22-16/16-14/12-10 Мерач Затворени Крајот Жица Конектори Crimp Терминали Капа Електрични CE1X/CE2X/CE5X Комплет

DEN 561.12

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Овој производ вклучува :
150 PCS CE1 X
150 PCS CE2 X
50 PCS CE5 X
Точка Бр. : CE1 X затворени крајот wire конектор
Боја : Природата
Ракавот : Алуминиум
Внатре кол. од ракав : 2.6 mm
Електрични Оцени :
300 V Max.
105°C (221°F)
Жица Опсег :
22-18 AWG, Cu
Max. 2 #20 w/1 #18
Мин. 2 #22
Точка Бр. : CE2 X затворени крајот wire конектор
Боја : Природата
Ракавот : Алуминиум
Внатре кол. од ракав : 3.1 mm
Електрични Оцени :
300 V Max.
105°C (221°F)
Жица Опсег :
22-14 AWG, Cu
Max. 1 #18 w/1 #14
Мин. 2 #22
Точка Бр. : CE5 X затворени крајот wire конектор
Боја : Природата
Ракавот : Алуминиум
Внатре кол. од ракав : 4.4 mm
Електрични Оцени :
300 V Max.
105°C (221°F)
Жица Опсег :
20-12 AWG, Cu
Max. 3 #14
Мин. 2 #18
Предности :
Вибрации отпорни,
За употреба на електрични апарати, осветлување и апарати за ожичување
Polyamide 66, УЛ 94 V-2 пламен-retardant школка
Отпорност на вибрации
Обезбеди лесен, безбеден и брз инсталација
Номинална до 600 V max. за градење на инсталации и 1000 V max. осветлување тела и знаци

Број На Модел На:
CE1X CE2X CE5X Комплет
Бренд Име:
suyep
боја:
Бела
metarial:
Најлон
Тип:
Crimp Терминал
функција 1:
Затворете Крајот Жица Терминал
Карактеристика 2:
Затворена Wire Конектор