mlt-d101s mlt-d101x mlt d 101s 101x 101 тонер чип за samsung ml 2160 2162 2164 2165 2167 2168 2168w scx 3045fw 3407 760p чип
  • Неодамнешно

mlt-d101s mlt-d101x mlt d 101s 101x 101 тонер чип за samsung ml 2160 2162 2164 2165 2167 2168 2168w scx 3045fw 3407 760p чип

DEN 249.60

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

mlt-d101s mlt-d101x mlt d101s d101x 101x 101s 101 тонер чипови за samsung ml 2160 2162 2164 2165 2167 2168 2168w scx 3045fw 3407 760p тонер кертриџ чип Б.К 1.5 К
Дел Бр. Чип вид ОЕМ Код Боја Принос Регионот За Употреба Во MLT-D101 S Тонер Чип MLT-D101 S Б.К 1.5 К EXP/EUR
DOM/МЕА Samsung ML-2160 ML-2162 ML-2164 ML-2165 ML-2165 W ML-2167 ML-2168 ML-2168 W SCX-3400 SCX-3405 SCX-3405 F SCX-3405 FW SCX-3407
SF-760 P MLT-D101 X Тонер Чип MLT-D101 X Б.К 0.7 К EXP/EUR
DOM/МЕА
се користи во : За Samsung ML-2160 ML-2162 ML-2164 ML-2165 ML-2165 W ML-2167 ML-2168 ML-2168 W SCX-3400 SCX-3405 SCX-3405 F SCX-3405 FW SCX-3407 SF-760 P;
чип верзија : EXP МЕА ДОМ ЕВРА;
чип боја : Црна;
страница принос : 1.5 К;
Количина : 1 PC/многу;
Користете Стабилна и durale IC;
Гаранција : 100% враќање и замена, ако квалитетот на проблемот;
Брза Испорака : рок 2-7 работни дена по плаќање;
Пакетот вклучува : 1pc црна чип;
Забелешка : Со цел да се испрати вистинската модели за вас, ве молиме сајт кои се однесуваат на печатач модел суфиксот пред купување , и испратете ни ја вашата машина за печатење најдобар Инсталација методи на чипови : Чекор 1.Исклучување на машината, отвори го капакот и изнесување на Тонер кертриџ или тапан единица; Чекор 2. Ве молиме земе стариот чип, да го замените со нов. И бидете сигурни дека чип со машини, патрон се исти; Чекор 3.По чип заменет, инсталирајте тонер cartridtge или тапан единица во соодветна состојба. Setp 4.Вклучи машината, нека работи; Напомена : не се инсталира чипови кога тонер е помал или тонер се користи надвор. И инсталирате на чип кога електрична енергија се исклучи.

боја:
BK
Тип:
Кертриџ Чип
Број На Модел На:
MLT-D101S MLT-D101X
Применливи Опрема:
Печатач
Структура:
Тонер Кертриџ
Бренд Име:
CNAPPRO
Компатибилен Бренд:
Samsung
боја:
Црна
Страница Принос:
1.5 к 0.7 к
Чип Вид:
тонер чип
Функција:
компатибилен нови
Употреба во :
За Samsung ML-2160 ML-2162 ML-2164 ML-2165 ML-2165W ML-2167 ML-2168 M
Регион/Чип Верзија:
EXP ЕВРА ДОМ МЕА
Количина:
1pc/многу
Дефект го оценувате :
помалку од 0.1%
брза испорака:
Во рамките 2-7 работни дена
Име на производ:
mlt-d101s mlt d101s 101s 101 тонер чипови за samsung ml 2160 2162 2164