HQCAM МИНИ БАНКОМАТ USB Камера 0.3 милиони точки USB мини камера/БАНКОМАТ на Банката Камера 3.7 мм Леќа Поддршка Linux XP Систем мини usb камера
  • Неодамнешно

HQCAM МИНИ БАНКОМАТ USB Камера 0.3 милиони точки USB мини камера/БАНКОМАТ на Банката Камера 3.7 мм Леќа Поддршка Linux XP Систем мини usb камера

DEN 907.00
DEN 1008.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Спецификација На Камерата : 30fps, 0.5 Лукс, БАНКОМАТ USB МИНИ Pinhole Камера Особено Погоден БАНКОМАТ машина 1/4" HD CMOS 640*480/320*240resolution 3.6 мм леќа Ф1.2 прикажување 82 степен Димензија : 34(W)*34(L)*26(H)mm USB интерфејс,висока-брзина USB2.0 PHY, USB2.0&1.1 компатибилен 30fps 960 P резолуција се Користи : интелигентна машина, особено Банките'ATM
USB Мини Камера,Популарна и се користи за разни Индустрија Инспекција,банка, БАНКОМАТ машина, Медицинска Опрема итн.
Објектот 0.3 Мегапикселна USB Камера Модел Image sensor 1/4' Боја CMOS Ефективни Пиксели 640*480/320*240 Синхронизирање систем за Внатрешно Скенирање на system Progressive Scan Оперативен Систем Windows 2000/XP/7,Vista,Линус,Mac PS3 S/N сооднос Повеќе потоа 48 d B (AGC Исклучен) Мин. Осветлување 1.0 Лукс Изложеност Auto / Manual(Shutter Speed & AGC Контрола) Белиот Баланс Автоматски / Фиксен / Затворен / Почетна / Надворешна Гама Карактеристика Авто r=0.45 Слика Светлина / Контраст / Гама / Сатурација Разно НА Сликата / Огледало / Флип / Назад Светлина / Flickerless извор на Енергија 5 VDC / 300m A Оперативни тековната 100m A / регулирани 5 V во Објективот Стандард 3.6 мм леќа Оперативни Температура -10°C∼50°C (Влажност : 0% RH∼85% RH) Интерфејс Тип USB формат(во Согласност со USB 1.1, USB 2.0) Рамка го Оценувате 11-30fps Мерење (mm) 34*34mm
Answer : ___________________________ Note : * ве Молиме одберете PAL или NTSC Правилно зависност од вашата земја
* Следниве дел стрелка може да избере да нарачате , ве молиме пратете на продавачот потврдите .
Продавачот Ветување
Продажба, испорака и политика на враќање :
1, ве Молиме да се разбере она што сте ги купиле, ќе треба да го прочитате нашиот ОГЛАС,условите јасно.
2, Ние ќе ја објавите вашите елементи од рок од 2 работни дена по исплата потврди.( Времето за испорака е околу 5-7 работни дена од EMS , 3-5 дена од DHL,7-21 работни дена од регистарот пошта).
3, Ние ќе ви испратиме следење на број во рок од 24 часа по ставка испратени надвор.
4, Сите предмети и додатоци е ново и ќе биде двојно тест beforeshippment.
5, Било увозни давачки и локалните даноци е купувачот одговорност(ние ќе ја објавите вашиот објект надвор како "подарок)" со ниска вредност, така што може да ви помогне да заштедите на данокот.
6, Pls слободно контактирајте со нас во рок од 3 дена, ако сте го добиле било погрешно или погрешни предмети.(ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне да го реши проблемот,Ние сакаме да ви даде добар купување искуство)
7, Сите врати пакет треба да бидат вклучени целосна додатоци на објектот.
8, Pls ни остави позитивен фидбек ако го цениме нашиот објект и услуги на клиентите,Ние ќе го прават истото за вас. Ако имате нешто да се чувствувате незадоволни со, ве молиме ни e-mail. Ние можеме да се обидуваме се потрудиме да ви помогне. Pls веруваат нас може да ви помогне да го реши проблемот.

Сензор Големина:
1/4
Хоризонтална Резолуција:
420TVL
Фокус:
2.8 mm, 3.6 мм, 6mm, 8mm, 12mm, 16mm, 2.1 mm
Бренд Име:
HQCAM
Агол На Гледање (Степен):
85°
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 8,Windows XP,Windows 7,Windows Vista
Технологија:
Pinhole
Димензии (L x W x D)(mm):
34mm*34mm
Сензор:
CMOS
Минимална Осветлување(Лукс):
0.1
Стил:
Мини Камера
Мрежен Интерфејс:
Никој
IR Растојание(м):
NO
Број На Модел На:
СЕДИШТЕТО-176112227
Висока Дефиниција:
480P(SD)
is_customized:
Yes
Напојување(V):
5V
Потрошувачка На Енергија(W):
3W
Специјални Функции:
Вандалот-доказ
Леќа (mm):
3.6 mm
Конективност:
USB
Аудио Излез:
NO
Тип:
usb камера
cctv леќа:
3.6 mm Факултативна 2.8 mm 2,5 mm
Стил:
Мини Камера
Стил:
usb камера
Големина:
34*34mm
Извор На Енергија Снабдување:
DC12V
Тип:
Аналогна Камера
Минимална Осветлување:
0.1 Лукс
is_customized:
Yes
Сензор:
1/4' Боја CMOS 0.3 Мегапикселна USB Камера