Сериски порт за WIFI DTU-H100 Сериски Сервер Поддржува рутирање/премостување на владата на мрежна архитектура за IOT Донесени од FCC/CE/TELEC/RoHs
  • Неодамнешно

Сериски порт за WIFI DTU-H100 Сериски Сервер Поддржува рутирање/премостување на владата на мрежна архитектура за IOT Донесени од FCC/CE/TELEC/RoHs

DEN 2031.00
DEN 2208.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Повеќе IOT модули :
Сериски порт за WIFI DTU-H100 Сериски Сервер Поддржува рутирање/премостување на владата на мрежна архитектура за IOT Донесени од FCC/CE/TELEC/Ro Hs
Опис :
Карактеристики на производот : подржува SSL енкрипција и поддржува Телнет комуникација поддржува 802.11 b/g/n безжичен стандарди поддржува TCP/UDP/HTTP/TLS/Modbus мрежен протокол стек поддржува RS232/RS485/Wi-Fi/ Ethernet комуникација на податоци интерфејс поддржува автоматско switchover на RS232/ RS485 поддржува безжична работа во STA/АП/АП+СТА режим поддржува рутирање / премостување на владата на мрежна архитектура поддржува конфигурацијата на НА+ инструкциското множество обезбедува пријателски Веб конфигурација страници 5~18 V еден напојување големина на : 84 х 84 x 25мм производи се сертифицирани од страна на FCC/CE/TELEC/Ro Hs стандардот Типични апликации : DTU-H100 серија производи кои се користат во Различни индустриски гранки, како што жици слободни мрежи примена на CNC машина алатки, автоматска линија за производство, железничкиот транспорт, медицинска опрема, безбедност мониторинг, AGV автоматски водени возила, инструментација, индустриски роботи и сл. производи се главно реши проблемите кои someother производи не може да се реши,како што се повремени WIFI,нема конекција со податоци,способноста на преку ѕидот е лоша, животната средина апликација способност не е силна. Пакет се Вклучени : 1 * Сериски порт за WIFI DTU-H100 Сериски Сервер
Повеќе IOT модул :

Тип:
Регулатор На Напон
Температурата На Работа:
-45-70 centigrade
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
ep20
Бренд Име:
ReYeBu
Состојба:
Нови