1PC Керамички Совети Пинцети Нерѓосувачки Челик се Справи Директно со Цел Пинцети за Калеми M05 dropship
  • Неодамнешно

1PC Керамички Совети Пинцети Нерѓосувачки Челик се Справи Директно со Цел Пинцети за Калеми M05 dropship

DEN 70.00
DEN 82.56

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Материјал : не ' Рѓосувачки Челик + Керамички Боја : Црна Tweezer е направен од страна на висока температура керамички-potting печење-отпорни. Е тешко, мазна и отпорни на топлина, може успешно да се заврши работата во високо-интензитетот на магнетното поле, особено важат за киселина и високи-температура заварување состојба. Керамички материјал е одличен оксидативниот, тешко да се произведе ion трансфер. И тоа не ќе се генерираат статички електрицитет кога пренесување контакти на производот. Прашање : 1. Керамички врвот не содржи магнетизам и статички електрицитет, погоден за прецизно работење на чувствителните електронски компоненти. 2. Шеф има силна отпорност на топлина, може да издржи 1600 °, и ретко носи пукнатини, може да се работи за долго време. 3. Оваа челик усвојува високо ниво нерѓосувачки челик материјал, кој е киселина и алкално отпорни и анти магнетни. Примена : : Оваа tweezer се однесува на киселина состојба, СМД, лемење точка, висока температура функционирање, чистење на собата и електронска опрема, прецизни машини, електронски цигари, фармацевтски на работата и така натаму. Димензии : 13 x 1cm/5.12" x 0.39" Количина : 1 компјутер
Пакетот вклучува : 1 Pc x Керамички Tweezer

Бренд Име:
OOTDTY
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Карактеристики:
Отпорни на топлина