20Sqare Метри LED подиумот DMX Проектор на подиумот DJ & Настан Танц Подови Партија на подиумот
  • Неодамнешно

20Sqare Метри LED подиумот DMX Проектор на подиумот DJ & Настан Танц Подови Партија на подиумот

DEN 249600.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


LED подиумот DMX Проектор на подиумот DJ & Настан Танц Подови Партија на подиумот
Светло до вашиот следен настан со најновата LED подиумот или земи вашите гости внимание со фанки осветлени led лента.Можете дури и може да се користи led подиумот да се создаде led писта за модни ревии.
Led танц подови се најдобар начин да се трансформира вашиот настан во незаборавна ноќ.Вие сте сигурни да светне животот на партијата. Секој кат е програмабилни на боја и движење на вашиот избор за да се обезбеди тоа.
1. Напон : AC 110-220
2. Потрошувачка на енергија : 100w
3. Led КОЛИЧИНА : 432pcs на 10мм led
4. Боја : R(144).G(144).Б(144).
5. Површината Одбор : 12mm Semitranslucent акрилик
6. Вода доказ : IP65
7. Товарот : 800kg/m⊃2;
8. 27 канали одговараат за дискотеки, барови, ноќни клубови, перформанси,70-тите ноќ партија итн.
Напомена : Ние ќе ја испратите вашата стока по морски пат,и тој ќе пристигне во вашиот најблизок морско пристаниште , Тоа обично трае околу 30-40days , и што треба да се направи царинење со себе ,а потоа ги собереш на стоката до вашата куќа.

Тип На Објект:
Фаза Осветлување Ефект
Приклучок Тип:
Приклучете НИ се
Стил:
DMX Фаза Светлина
Повод:
Професионална Фаза & DJ
Број На Модел На:
МК-WD02
Име на производ:
led подиумот
Начин на пакување:
Тетрапак пакување со пена во внатрешноста
Влезен Напон:
AC90V-240V,50-60HZ
Тежина:
30kg
IP Оценка:
IP 65
Контрола на канал:
31DMX 512 канали
Макс Излез:
70W
Пакување Димензии:
1300*1300*230mm
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)