Чисто Растителна Хербална Медицина Масла Medlar Масло 5ml Негување на црниот Дроб се Збогати Крв Активирање на Крв Lycium Chinensis
  • Неодамнешно

Чисто Растителна Хербална Медицина Масла Medlar Масло 5ml Негување на црниот Дроб се Збогати Крв Активирање на Крв Lycium Chinensis

DEN 680.00
DEN 1046.40

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

100% Чисто Растителна Хербална Медицина Масла Medlar растително масло
За Производот
【 Име на производ】 : Medlar растително масло
【 Македонски име】 : Barbary Wolfberry Овошје
【 Научно име】 : Lycium chinense
【 Екстракција сајт】 : Овошје
【 Вкус и се во сопственост на】 : Сладок. Црниот дроб, бубрезите, белите дробови.
【 Место на Потекло】 : Кина/Гуангжу
【 Medlar Преглед】 :
"Прирачник на Материја Медика" и дека "Jiufu силни коски и мускули, се светлина не стариот, ладно и отпорни на топлина." Кинески користи за лекување на црниот дроб и бубрезите јин дефицит, слабата колена, вртоглавица, заборавеност, вртоглавица, раководител слабо повеќе солзи, жед, spermatorrhea болест. Модерната фармаколошки студии потврди medlar може да се регулира функцијата на имунолошкиот систем, да може ефективно да го инхибираат раст на туморот и мобилен мутација, има анти-стареење, анти-масни црниот дроб, го регулираат крвниот масти и шеќер во крвта, промовирање на хематопоетски функција и други аспекти на улогата.
1, Medlar направи гас батерија, крвта може да се зголеми, може да се роди машки, женски или долг, на оган може да се намали, ревматизам може да биде пасивен, има Shiquan добро, слатко овошје.
2, директно Може да се консумира, сексуална тоник, на бубрезите, белите дробови, јанг, сперматогенезата, Qi, тоник, видот и други ефекти.
3 кои се во функција на негување на црниот дроб и бубрезите, придобивките прецизното главата. За consumptive спермата на косата, половината и колената болка, вртоглавица, тинитус, топлина дијабетес, крв дефицит chlorosis, раководител слабо познато. Механизмот на акција е Medlar medlar семиња, содржат Medlar корења, лисја, овошје суштината на сите хранливи материи. Таму го негува живот развој и раст на богат со биолошки активни материи.
Совети
1. Ние го продаде производот е козметички одделение, само за надворешна употреба, не може да се јаде.
2. Кожата чувствителен, ве молиме имајте во предвид.
3. Изводот не може да се зема орално.
4. Затворете го капакот и ставете ја во вентилирани, ладно, темно место.
5. Изводот не може да се замени со дрога.
6 .Треба да се внимава пред да го користите ароматерапијата, по можност со помош на терапевтот.
Бренд : Растенијата Подарок Потекло : Кина Карактеристики :
Третман на црниот дроб и бубрезите
Ја регулира функцијата на имунолошкиот систем,
Инхибираат раст на туморот
Со анти-стареењето
Анти-масни црниот дроб,
Регулирање на крвниот липиди и шеќер во крвта Состојки :
100% Medlar билни масла рок на траење :
3 години (Направени во Кина, продукција датум ќе биде јасно означено на етикетата. ) Укажуваат на тоа што се користи :
За Нега На Кожата, Косата & Тело Негување На Пакување :
Затворен пакет Количина :
1 BUC Тежина :
5 ML тоа Како да го користите : Тоа може да се користи како свеж чистење, шминка смена, масажа на телото масло, масло за нега на коса. Типот на кожата : Сите Тип Кожа трговија на Големо Цена : Повеќе од 3 парчиња, 5% попуст
Забелешка Масло потекло е Кина, производител е Guangdong Кина производи се козметички одделение, само за надворешна употреба, не може да се јаде.

Бренд Име:
Растенијата Подарок
Етерично Масло Тип:
Чисто Етерично Масло
Состојка:
100% чисто растителна билни масла медицина
Тип На Објект:
Етерично Масло
козметика функција:
Чистота
козметика лековито функција:
кожата лековито
козметика efficacies:
Други