Долго Сирена Деверуша Облечи Нов Дизајн Праска Браун Тафт Свадба Настан Невести Слугинката Фустан
  • Неодамнешно

Долго Сирена Деверуша Облечи Нов Дизајн Праска Браун Тафт Свадба Настан Невести Слугинката Фустан

DEN 4608.00
DEN 5760.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Добредојдовте На Нашата Продавница
Почитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот . Ние се специјализираат во правењето на свадба се облекуваат,вечер фустан,матурски фустани..за години и ние имаме свои професионални и искусни работниот тим , Дизајн Елита,Професионална Шема Маркер ,Seamstresses······ Купи од нас , ќе добие 1)Професионална и enthusiasatic услуги на клиентите ; 2)Брзо ракување со времето на својата цел; 3)Безбеден и брз меѓународен превозот; 4)Високо квалитетен производ со разумна цена; 5)Темелна По продажба на услуги на клиентите; 6)Попуст од цената за редовно клиентите . 7) ОЕМ се Достапни, Купувачите Labels Прифати. 8) Trustful Плаќање од Страна на Зачувам, Western Union, Банкарски Трансфер, и др. 9) Без Минимум Цел Количество.
Напорна работа , само за вашиот совршен големиот ден !
Ова е стил на многу доброто фустан. Фустанот е изработен од мека и удобна ткаенина, кој открива природните облини на телото. Обликот е супер. Ние не само што може да се направи стандардна големина се облекуваат, но, исто така, може да се направи според вашите сопствени мерења. D на двоумете се повеќе да се земе на оваа високо-квалитетни фустан дома со најмалку пари. Вистински стоки ќе бидат 95% се исти со фотографијата.
1. Боја шема
2. Големина на табелата
Ве молиме изберете ја вашата големина
Како Да Се Измери
Рамо до подот Висина : Мерка од вашиот рамо до подот.
Целосна Биста : Мерка околу потполност дел на биста.
Половината : Прво се врзуваат парче лента или string околу природен дел од вашиот половината.Ова ќе биде вашиот торзото на најмалата точка. Остави низа во место додека да направите до крајот на вашиот мерки како што ќе им е потребно за референца со некои други мерења.
Хип : Земете мерење околу колковите во потполност точка, се земе предвид колку далеку надолу од половината дека сте мерење.
Надворешниот Нога : Мерка од стринг/лента околу вашата половината на подот. Ве молиме да се осигурате дека имате голем број на слични во висина на оние што имаат намера да се носат на вашата свадба ден.
Арм Должина : Мерка од вашиот рамо до зглобовите.
Пред Должина Рамо до Половината : Мерење од истата точка на рамото, одат надолу во текот на врвот на вашата брадавица до половината.
Должина на Рамо да биста : Мерка од врвот на рамото на брадавица.
Рамо до рамо : Мерка од вашиот рамо до рамо на назад .
Целосна Биста= инчи или сантиметри Половината= Колковите= Горниот Биста= Под Биста на Брадавица да Брадавица= Пред Должина Рамо до Биста= Рамо до Половината= Должина рамо до Рамо= Надворешниот Нога= (од половината на подот со вашата свадба чевлите) Рамо до Подот= (од рамо до подот со вашата свадба чевлите) Фустан во Боја=
Имајте на ум!
(1) ве Молиме следете ги мерење инструкции, и да се измери себе внимателно. Откако ќе се плати за мене ,ве молам кажете ми ги вашите точно мерење на 24 часа , така што ќе може да прими фустан брзо !Ако ви треба било која друга боја или посебни барања, молам контактирајте ме преку Е-пошта.

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 16W
Тип На Објект:
Деверуша Фустани
Број На Модел На:
R019
Sleeve Стил:
Исклучување на Рамо
Вграден Градник:
Yes
Силуета:
Сирена/Труба
Декорација:
Pleat
Вистински Слики:
Yes
Ткаенина Тип:
Тафт
Бренд Име:
Suruimei
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
is_customized:
Yes
Возрасна Група:
Возрасни
Деколте:
Душо
Фустани Должина:
Кат Должина
Половината:
Природни
боја:
Исто како picuture или факултативна
Големина:
Standard or Custom Made
Место на Потекло:
Jiangsu Кина (Копно)
Специјални Забелешки:
Плус Големина/ Итна Нарачате Ве Молиме Контактирајте Со Нас