2017 Добар Квалитет Lipo Батеријата DXF РК Lipo Батеријата 7.4 V 1200mAh 25C 2S AKKU Батеријата Tamiya Конектор За Мини Airsoft Пиштол Модел
  • Неодамнешно

2017 Добар Квалитет Lipo Батеријата DXF РК Lipo Батеријата 7.4 V 1200mAh 25C 2S AKKU Батеријата Tamiya Конектор За Мини Airsoft Пиштол Модел

DEN 767.00
DEN 806.88

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

2017 Добар Квалитет Lipo Батеријата DXF РК Lipo Батеријата 7.4 V 1200m Ah 25 C 2 S AKKU Батеријата Tamiya Конектор За Мини Airsoft Пиштол Модел
ЗА DXF
DXF е една батерија бренд на Шенжен SKT Technology Co., Ltd Компанија основана во 2016 година, е една од водечките производителот на РК Li Po Батеријата врз основа на Шенжен Кина. DXF Батерии нуди одличен вредност преку обезбедување на фабрика директни цена и квалитет кој ги исполнува или го надминува оној на другите големи батерија производители. Сите DXF батерии во согласност со Ro HS и CE квалитет тестирање стандарди. DXF користите само Одделение клетката. DXF која е Навивачите hobbyking градот.
Опис Бренд DXF Капацитетот на Батеријата 1200m Ah Континуирано празнење стапка 25 C(27 A) Пукна го Оценувате 50 C(54 A) Напон по келија 3.7 V Max напон по келија 4.2 V Напон на пакет 7.4 V Max напон по пакет 8.4 V Клетки 2 S Укажуваат на тоа наполнете го оценувате 1 C Силикони жица 14awg Приклучокот . Големина 128 мм*21mm*12mm ( ± 0-3мм) Тежина 72 ± 2g Пакување листа 1pc 7.4 V 1200mah 25 C Батеријата Сертификат CE,ROHS,MSDS,UN38.3
Иако етикетата пишува 1200m Ah, всушност тоа е повеќе 1280mah батеријата.
Претпазливост за батеријата :
Не над-полнење на батеријата highter од 4.2 v.
Не над-празнење на батеријата помал од 3.0 v.
Поставете го заштити напон од 3,7 v за време на користење.
Чувајте ја батеријата со 3.8 - 3.9 v.
Полнење и празнење на батеријата најмалку еднаш во секој месец.
Не го стави крај на висока температура состојба.
Не фрли во оган.
Не фрли во вода.

Испуштање го оценувате:
25c
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Бренд Име:
DXF
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Батеријата
Број На Модел На:
DXF10001N01
За Возило Тип:
Авионите
Алатка Материјали:
Батеријата
РК Делови и Accs:
Батерии - NiMH
Технички параметри:
KV1100
Пластични Тип:
PC
Големина:
128 mm*21mm*12mm
Материјал:
Пластични
Надградба На Делови/Додатоци:
Батеријата