DIY Хеликоптер 2.4 G 8CH F330 Мини РК Авион Unassemble FPV Надградливите w/ Radiolink Мини ФОТОГРАФИИ M8N GPS Височина Задржете
  • Неодамнешно

DIY Хеликоптер 2.4 G 8CH F330 Мини РК Авион Unassemble FPV Надградливите w/ Radiolink Мини ФОТОГРАФИИ M8N GPS Височина Задржете

DEN 7002.00
DEN 7611.36

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

DIY Хеликоптер 2.4 G 8 CH F330 Мини РК Авион Unassemble FPV Надградливите Radiolink Мини ФОТОГРАФИИ M8 N GPS Височина Задржете
Пакет се вклучени :
F02471-M F330 Quadcopter :
F330 Рамка За Полнење * 1,
1400 KV A2212 10 T Brushless Мотор * 4,
Simonk фирмверот 30 A ESC со БЕК 5 V * 4,
8045 Пластични Г.С. CCW Пропелери * 2,
Radiolink МИНИ PIX + МИНИ GPS * 1,
GPS Виткање Антена Планината * 1,
Radiolink T8 FB Далечински контролер * 1,
11.1 V 2200 MAH 25 C Lipo Батеријата * 1,
B3 PRO Полначот * 1,
Ѕвончето Аларм * 1,
Додатоци кеса * 1
Функција :
1. Напред/назад,Sideward лет,Свртете лево/десно,Горе/долу,Лебдиш,Една Клучна полетување,Само-стабилност,надморска Височина Чекање,Фиксна точка,клучен слетување (горенаведените функции се поставени пред пратката, следниве функции треба да бидат поставени од страна на купувачот) : Соодносот контрола Acro (претпазливост за да почетник), автоматски режим (АВТО), околу, водич, по модел, Подобрување на барометар постави високи, стабилни од APM Лет контролер.
2. Radio Lin K T8 FB поддршка мобилен телефон СТАН поставување параметри, поддршка за USB онлајн надградба, да ги задржи на водечките .
3. Авионот рамка е користење на висока јачина на капка-отпорни пластичен материјал, издржлив.
4. Radiolink МИНИ ФОТОГРАФИИ со M8 N GPS, 50cm прецизноста на позиционирањето, надвор од u-кутија М8 чип, да се постигне 1 M прецизноста на позиционирањето може да пребарувате 20 Парчиња Ѕвезда во рок од 6 секунди во отворен место, многу силна долина позиционирање способности,поддршка на различни системи за позиционирање GPS, ГЛОНАСС L10 F, QZSS L1 C/A, Bei Dou б1, може да двоен режим на работа во исто време.
5. Едноставна операција со прирачници, не треба да се направи досадни setup и дебагирање на Лет контролер, едноставно се собраа за да летаат.
6. При користење на полначот, ве молиме да не истовремено полнење на 2 S и 3 S батерии на полначот.
7. Не разбирам на контрола на летање и далечинска контрола, ве молиме да не ги менувате било параметри и жици.
Лет Контролор :
Софтвер : Мисијата На Излет
Официјален веб-сајт адреса : http : //ardupilot.org/planner/index.html МИНИ ФОТОГРАФИИ е отворен извор контрола на летање, може да се игра APM и зависи од индивидуалните способности. Играчот мора да имаат способност на основно разбирање на монолитен интегриран коло, в-јазик, познавање на електрични,механички, и исто така треба одреден степен на ментална способност, financialand материјалните ресурси, енергија, поддршка.Ако не сте подготвени, тогаш Ние ви препорачуваме да се подготват некои воведни информации во прв план.
Далечински Контролер :
T8 FB Технички Параметри
R8 EH Приемник :
Канал : 8 CH
Оперативен напон : max 10 V.
Оперативен струја : 19-25m A(влезен напон 5 V)
Големина : 48.5*21*11mm
Тежина : 7g
Дел прецизност : 4096
Сигнал излез : S-АВТОБУС, ППМ и PWM PWM
сигнал режим : Зелена LED, излез 8 канал PWM сигналот.
SBUS/PPM сигнал режим : Двете црвена и зелена LED на, CH1 излез S-АВТОБУС сигнал, CH2 излез ППМ сигнал, CH3 да CH8 излез PWM сигналот во исто време
Спецификација :
Q & A :
1. Како да се поврзете на контрола на Летање, GPS приемникот? Како да се калибрира GPS и контрола на летање?
A : Тие се поврзани кога ќе ја отворите пакет. GPS, Контрола на Летање, и Далечински Управувач (предавател) се калибрира и тестирани.

Бренд Име:
jmt
Материјал:
Композитен Материјал
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Собрани класа
За Возило Тип:
Хеликоптери
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
РК Делови и Accs:
2.4 G 8CH
Надградба На Делови/Додатоци:
FPV Надградливите
SKU:
F02471-M