Нова Вест XXD НА 2217 Brushless Мотор KV950 1250 1400 1750 2300 2700 Мотор
  • Неодамнешно

Нова Вест XXD НА 2217 Brushless Мотор KV950 1250 1400 1750 2300 2700 Мотор

DEN 2122.00
DEN 2438.40

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Нови West XXD A2217 Brushless мотор
Suggest950kv со 11-инчен или 10-инчен гребло, како што се 1155 1070 1050 1060 и така натаму
Suggest1100kv со 10-инчен гребло, како што се 1070 1050 1060 и така натаму
Suggest1250kv со 9-инчен гребло, како што се 9050 9045 9060 и така натаму
Suggest1500kv со 8-инчен или 9-инчен гребло, како што се 8040 8060 9045 и така натаму
Suggest1750kv со 7-инчен гребло, како што се 7050 7035 и така натаму
Suggest2300kv со 6-инчен гребло, како што се 6040 и така натаму
Име на производ : Нова Вест A2217 KV950 Brushless мотор
Димензии : 27.8 * 32-милиметри
Тежина : 68 грама
Излез бунари со дијаметар : 4.0 mm
Следниве се исти како "KV вредност : 950 KV
Со : 4.0 гребло клип * 1, 22 серија метал седиште * 1, метал седиште одредување завртка * 4.
Следниве се исти како "Тест на Податоци :
GWS1047 RS :
11 V 16.9 НА 7130 пак, ќе се 955 грама
10.5 V 15.8 На 6980 вртежи во минута, удар 897 грама
10 V 14.9 НА 6760 пак, ќе се 853 грама
9.5 V 13.9 На 6580 вртежи во минута, удар 792 грама
Име на производ : Нова Вест A2217 KV1100 Brushless мотор
Димензии : 27.8 * 32-милиметри
Тежина : 68 грама
Излез бунари со дијаметар : 4.0 mm
KV вредност : 1100 KV
Со : 4.0 гребло клип * 1, 22 серија метал седиште * 1, метал седиште одредување завртка * 4.
Тест Податоци :
GWS1060 HD :
11 V 19.5 НА 8450 пак, ќе се 1012 грама
10.5 V 17.4 На 8220 пак, удар 953 грама
10 V 17.2 8030 пак, ќе се 903 грама
9.5 V 15.9 7730 вртежи во минута, удар 830 грама
Име на производ : Нова Вест A2217 KV1250 Brushless мотор
Димензии : 27.8 * 32-милиметри
Тежина : 68 грама
Излез бунари со дијаметар : 4.0 mm
KV вредност : 1250 KV
Со : 4.0 гребло клип * 1, 22 серија метал седиште * 1, метал седиште одредување завртка * 4.
Тест Податоци :
GWS9050 HD :
11 V 20.4 НА 10280 пак, ќе се 1075 грама
10.5 V 18.9 На 9990 пак, ќе се 995 грама
10 V 17.8 НА 9620 пак, ќе се 933 грама
9.5 V 16.1 На 9320 пак, удар 855 грама
Име на производ : Нова Вест A2217 KV1500 Brushless мотор
Димензии : 27.8 * 32-милиметри
Тежина : 68 грама
Излез бунари со дијаметар : 4.0 mm
KV вредност : 1500 KV
Со : 4.0 гребло клип * 1, 22 серија метал седиште * 1, метал седиште одредување завртка * 4.
Тест Податоци :
GWS8040 HD :
11 V 19.5 НА 13210 пак, ќе се 963 грама
10.5 V 17.9 На 12730 пак, ќе се 894 грама
10 V 16.6 НА 12280 пак, ќе се 816 грама
9.5 V 15.2 На 11820 пак, ќе се 748 грама
GWS9050 HD :
8 V 18.6 НА 9030 вртежи во минута, 816 грама
7.5 V 16.9 На 8560 вртежи во минута, 739
7 V 15.1 НА 8080 пак, 653
6.5 V 13.6 На 7680 вртежи во минута, 578
Име на производ : Нова Вест A2217 KV1750 Brushless мотор
Димензии : 27.8 * 32-милиметри
Тежина : 68 грама
Излез бунари со дијаметар : 4.0 mm
KV вредност : 1750 KV
Со : 4.0 гребло клип * 1, 22 серија метал седиште * 1, метал седиште одредување завртка * 4.
Тест Податоци :
A2217 K / 1750 : следниве се исти како "9050paddle :
Напон и струја удар
11.1 V 30 A 1000 g
8 V 18.6 НА 816 грама
7.5 V 16.9 На 739 грама
7 V 15.1 НА 653 g
6.5 V 13.6 На 578 грама
Следниве се исти како "Име на Производ : Нова Вест A2217 KV2300 надвор од brushless мотор
Димензии : 27.8 * 32-милиметри
Тежина : 68 грама
Излез бунари со дијаметар : 4.0 mm
KV вредност : 2300
Zui голема ефикасност : 78%
Не оптоварување тековната / 10 V : 1.7 НА
Инстант zui висока струја : 30 A / 60-ТИТЕ
Актуелни : 8-28 A (> 70%)
Следниве се исти како "Со : 4.0 гребло клип * 1, 22 серија метал седиште * 1, метал седиште одредување завртка * 4

сертификација:
CCC
Тип:
Микро Мотор
Изградба:
Постојан Магнет
Commutation:
Brushless
Заштита На Функција:
Експлозија-доказ
Постојана Струја(A):
A
Излезна Моќност:
W
Напон(V):
8-12V
Број На Модел На:
A2217
Употреба:
Брод,Автомобил,Електричен Велосипед,Вентилатор,Дома Апаратот
Вртежен момент:
Nm
Ефикасност:
Други
Употреба:
Други