Автомобил Стил на Карбонски Влакна Трки Задните Diffuser Усна Одговара за Фолксваген ФОЛКСВАГЕН ГОЛФ 7 VII MK7 R R-LINE Hatchback 2014-2017
  • Неодамнешно

Автомобил Стил на Карбонски Влакна Трки Задните Diffuser Усна Одговара за Фолксваген ФОЛКСВАГЕН ГОЛФ 7 VII MK7 R R-LINE Hatchback 2014-2017

DEN 15711.00
DEN 17265.12

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


11080 Можеби, исто така, како овие производи Автомобил Стил на Карбонски Влакна Трки Задните Diffuser Усна Одговара за Фолксваген "ФОЛКСВАГЕН" ГОЛФ 7 VII MK7 R R-LINE Hatchback 2014-2017
Одговара За Фолксваген "ФОЛКСВАГЕН" ГОЛФ 7 VII MK7 R R-LINE Hatchback 2014-2017
целосна замена Директни гром на инсталација,нема промени се потребни.
1, П : Колку данок што треба да се платат?
Во САД на пазарот : Сите предмети не треба да се плаќаат увозни давачки, ако вкупниот комерцијална фактура, што е помалку од 1000 како што е нашата фактура износ ќе биде 200 па во САД на пазарот не треба да плаќаат данок.
Во Австралија пазарот : Сите предмети не треба да се плаќаат увозни давачки, ако вкупниот комерцијална фактура, што е помалку од 1000 AUD, како што е нашата фактура износ ќе биде 200 AUD, па во САД на пазарот не треба да плаќаат данок.
Во Европската countr тите години : Сите предмети треба увозни давачки, што е 35-45 евра врз основа на нашите мали комерцијална фактура.
2, П : дали Е ДАНОК се вклучени во цел полнење?
A : Купувачот е одговорен за плаќање на било локалните Обичаи даноци. Ако вашиот објект беше вратен поради царински прашања, ние само може да наплата за ОБЈЕКТОТ ДЕЛ, па ве молиме следете го вашиот парцела постојано, откако се добие царински проблем, ве молиме контактирајте со нив во времето за да се избегне враќање, или ние само може да наплата објект дел откако се врати.
1, П : Како да потврди дали овој производ се вклопува во мојот автомобил или не?
О : Доколку не сте сигурни дали производот одговара на вашиот автомобил, ве молиме да бидат слободни да контакт со нас и да ни ги испратите на вашиот автомобил слики(напред, назад и за целиот автомобил слики) , имаме професионален технички инженер за да ја проверите fitment за вас.
2, П : дали Е ова вистинскиот 100% целосна карбонски влакна материјал и сува јаглерод?
A : нашите производи се навлажни јаглерод, што е 2 слоеви fiberglass, еден слој вистински јаглерод./ Површината е карбонски влакна, ние исто така може да обезбеди 100% сува јаглерод за посебни ставки!
3, П : сликарство вклучени/дали ви обезбеди сликарство?(НЕ за карбонски влакна)
A : Ние сме производител, па производи ќе бидат со priming сива или црна боја, ние не обезбеди сликарство, како и. Високо ние ви предлагаме да го сликам на локално автомобил измена продавница по инсталацијата не е завршена. Со цел да се избегне боја разлика гребнатини и за време на испорака или инсталација.
П : инсталација на додатоци се вклучени Во пакет? Како да го инсталирате?
A : ДА 3 M лента & завртки се спакувани во пакет како што е потребно, некои делови само треба 3 M некои делови треба завртки, ние ќе ги стави во пакет. Имаме инсталација настава врз основа на различни делови, pls се однесуваат за опис.
П : Кога ќе можам да добиете пакет по плаќање?
О : Тоа ќе не однесе 3~5 работни дена за да го направи инспекција & пакување & организирање на пратката.
Брод од страна на EMS, времето за испорака е 7~10 работни дена.
Брод од страна на Fedex/DHL/ТНТ/UPS-от, времето за испорака е 5~7 работни дена.
П : Што треба да направам ако не сум задоволен со стока?
А : 1) По примените стоки, ако не сте задоволни, можете да контактирате со нашата служба девојка за возврат, ние ќе ја плати се врати превозот надомест, ако тоа е нашиот проблем.

Бренд Име:
JC SPORTLINE
Автомобил модел:
за Фолксваген ФОЛКСВАГЕН ГОЛФ 7 VII MK7 R R-LINE Hatchback 2014-2017
Модел Година:
2014-2017
Име На Модел:
JC-20170603
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Должина:
140cm
Објектот Ширина:
11.05cm
Објектот Висина:
25cm
Материјал Тип:
Карбонски Влакна
Специјални Функции:
Задните Трка Diffuser Усна Спојлер
Објектот Тежина:
1.3kg
Тип На Објект:
Браници